Michael Saylor’dan Bitcoin yorumu: 2024 harika olacak

Bu hafta 467 BTC daha satın aldığını açıklayan ve bilançosundaki toplam BTC miktarını 152 bin 800 BTC’ye çıkaran MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Bitcoin‘in önümüzdeki 12 ay içinde her zamankinden daha heyecan verici olacağını iddia etti.

“2024 harika olacak”

Saylor, Fox News’e verdiği röportajda, “Bitcoin, önümüzdeki 12 ay içinde her zamankinden daha heyecan verici olacak. 2022’de zor bir yıl geçirdik ama 2023’te coşkuyu tekrar yakaladık ve 2024 harika olacak.” şeklinde konuştu.

Bitcoin’e büyük bir kurumsal talep olduğuna inandığını belirten Saylor, “MicroStrategy, bilançosunu buna göre oluşturuyor. Böylece Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kurumların ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.” dedi.

“5 bin yılın ilk dijital emtiası”

Sözlerinin devamında, “Bitcoin, 5 bin yılın ilk dijital emtiasıdır” ifadelerini kullanan Saylor, “Bu nedenle, zeki bir insanın anlayana kadar şüpheci olması anlaşılabilir fakat insanlar, Bitcoin’i anladıktan sonra ‘Ben de hareketin bir parçası olmalıyım’ diye düşünüyorlar.” yorumunu yaptı.

“Bitcoin, ateş ya da elektrik gibidir”

MicroStrategy kurucusu, kendisine yöneltilen soru üzerine, Bitcoin hakkında yapılan olumsuz değerlendirmelere de değindi. Saylor, bu konuda Bitcoin protokolünün İngilizce ya da matematik gibi tüm insan ırkının kullanıma açık bir protokol olduğu gerçeğinin gözden kaçırıldığını vurgulayarak şöyle dedi:

“Bitcoin, aynı zamanda ateş ya da elektrik gibidir. Ateşi ya da elektriği yanlış kullandıkları için kendini yakan ya da şok geçiren insanların olması, elektriğin ve ateşin yararlı olmadığını göstermez. Bitcoin, tüm insan ırkı için bir güçtür fakat insanlar, bunu zaman zaman kötüye kullanacak ve bunu yaptıklarında şirketleri zarar görecektir.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl