Michael Saylor, altcoin’leri hedef aldı: Regülatörler devreye girmeli

MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO'su Michael Saylor katıldığı bir Youtube yayınında regülatörlerin, birçok kayıtsız menkul kıymet statüsünde olduğunu söylediği altcoin projeleri konusunda regülatörlerin devreye girmesi gerektiğini söyledi. Saylor ayrıca, altın arzının da ciddi şekilde artacağını bu nedenle Bitcoin'in çok daha iyi bir emtia olduğunu da belirtti.

Dünyada resmi olarak elinde en çok Bitcoin bulunduran şirketin kurucusu ve CEO’su olan Michael Saylor, yaşanan düşüşlerle ilgili sessizliğini bozdu ve regülatörleri, kendi tabiriyle riskli, olgunlaşmamış ve adil olmayan bir şekilde fiyatları etkileyen unsurlar konusunda müdahale etmeye çağırdı.

“Bitcoin’e dokunmak bile istemeyeceklerdir”

Analiz şirketi NorthmanTrader’ın Youtube kanalında, firma kurucusu Sven Henrich’in sorularını cevaplandıran Saylor, Bitcoin dışında kalan birçok altcoin’in sektöre zarar verdiğini söyledi:

“Şu anda gördüğümüz 400 milyar dolarlık şeffaf olmayan, kayıtsız menkul kıymet konumunda ve adil olmayan şekilde işlem yapılan token’ların Bitcoin’le teminatlandırıldığını görüyoruz. Bu yüzden ana akım finans kuruluşları, kayıtsız menkul kıymet görünümündeki bu varlıkların etkisi yüzünden Bitcoin’e dokunmak bile istemeyeceklerdir.”

“5-10 yıl için var ama 1 ay için fikrim yok”

Kendisinin bir trader olmadığını ve kısa vadede birçok konu hakkında tahmin yapmanın da çok zor olduğunu belirten Saylor şu ifadeleri kullandı:

“Kısa vadeli işlemler yapmak için profesyonel olmanız gerekir. Ben böyle biri değil. Trader değilim. Önümüzdeki 5-10 yıl için fikirlerimi paylaşabilirim ama 4 hafta için bunu yapamam. Teknik biri de değilim”

“Altının arzı da 3 kata yakın artacak”

20 bine yakın kripto paranın olduğu bir yerde, Bitcoin’in tüm piyasa değerinin yarısına sahip olduğunu belirten Saylor, en büyük kripto paranın da altından daha adil ve daha iyi bir emtia olduğunu da belirtti:

“CoinMarketCap’e göre 19 binden fazla kripto para var ve bunlardan bir tanesi tüm piyasa değerinin yarısına sahip… Bu Bitcoin. Küresel şekilde emtia olarak kabul görmüş, adil bir dağıtım sistemi olan, ihraççısı olmayan, protokolü değişmeyen, blok boyutları değişmeyen ve 2140 yılına kadar böyle gidecek olan bir varlıktan bahsediyoruz. SEC başkanı Gensler’ın da söylediği gibi bir emtianın ihraççısı yoktur. Altının da yoktur. Mısırın, kerestenin de yoktur. Bitcoin de böyle… Bir menkul kıymetin ise ihraççısı vardır. Ancak altın arzı da sonsuz ve insan bir süre sonra bazı mühendisliklerin gelişmesiyle daha fazla altın üretebilecek. Ayrıca Uganda’da bulunan altından da bahsetmek lazım. Altın arzı bir süre sonra 3 katına yakın şekilde artacak”

Teminat sorusu sorulmadı

Programın sunucusu olan NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich ise Saylor’a son dönemin en tartışmalı konularından biri olan Silvergate bankasının, MicroStrategy şirketine bir teminat tamamlama çağrısı gönderip göndermediğini ise sormadı. Saylor’ın şirketi daha fazla Bitcoin alma amacıyla bankadan 205 milyon dolarlık kredi almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl