Michael Saylor: Trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak

Yaklaşık bir senedir agresif bir politikayla şirketinin Bitcoin almasında en büyük pay sahibi kişi olan Michael Saylor, Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi'nde konuştu ve Bitcoin'in önümüzdeki yıllarda çok daha fazla büyüyeceğini söyledi. Saylor, "Tüm bunlar spot ETF'in onaylanmasının ardından gelecek. Önce milyar, daha sonra yüz milyarlar ve en sonunda da trilyonlarca dolar Bitcoin'e akacak" dedi.

Dün başlayıp bugün sonra erecek olan Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ne kripto para evreninin de yakından tanıdığı Michael Saylor’dan Nic Carter’a Yoni Assia’dan Hester Peirce’a kadar birçok önemli isim katılıyor. Çevrim içi olarak düzenlenen organizasyonda önemli açıklamalar yapılırken, konunun sürekli olarak Bitcoin ETF’lerine gelmesi ve spot ETF’in de kısa süre sonra kabul edileceği beklentisinin vurgulanması dikkat çekiyor.

“Bitcoin’e olan talep fırlayacaktır”

Panelde konuşan isimlerden biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘e olan desteğini yinelerken, en büyük kripto paranın da, şu an değerli metal olan altından fon çekmeye devam edeceğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor. Geçen sene aldığımızda bir BTC 10 bin dolardı, şimdi 50 bin doların üzerinde ve böyle olduğunda alımlarınız da zorlaşıyor. Bu durum bizi yavaşlatıyor ama biz Bitcoin almaya devam edeceğiz. Bitcoin ETF’leri konusunda, kurumsal şirketlerin yönetim mimarisine uymayan bazı sorunlar mevcut. Ancak bu sorunlar bir kere çözüldüğü zaman Bitcoin’e olan talep fırlayacaktır. Satış baskıları yok olacak. Fiyat çok fazla artacak. İnsanlar ya araştırmasını şimdi yapıp alacak ya da her şey hazırken kolayca alacaklar ama o zaman da fiyat çok fazla olacak. Spot ETF kabul edildikten sonra önce milyar, sonra yüz milyarlar ve sonunda da trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak. Bu tür ETF’ler kurumsal şirketler için kolaylık sağlayacaklar.”

“Vadeli ETF’ler şu an en iyi seçenek”

Ekim ayında kabul edilen Bitcoin vadeli ETF’lerinin alt seviye yatırım seçenekleri olduğunu, buna rağmen şu an kurumsal şirketler için vâr olan en iyi Bitcoin seçeneği olduğunu dile getiren Saylor şunları söyledi:

“Ne zaman bir spot ETF ne zaman kabul edilir bilemem. Bu konuda net bir yorum yapamam ama çok net şekilde şu anki en iyi yatırım tarzı bu. Kurumsal şirketler bir trilyon dolarlık Bitcoin almak istediklerinde, bunu ETF’lerle yapabilirler. Çünkü ETF’ler mevcut güvenlik yapısına, mevcut aracı kurumlara ve teminat paketlerine en iyi şekilde uyum sağlayan araçlar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl