Michael Saylor’ın 30 dolarlık Bitcoin çağrısına binlerce kişi katılıyor

Orta Amerika ülkesi El Salvador'un Bitcoin'in ABD dolarıyla birlikte yasal para ilân etmesine bir gün kala, en büyük kripto paraya verdiği destekle bilinen Michael Saylor da bu duruma sessiz kalmadı ve Twitter hesabından hem mesaj verdi hem de bir anket yaptı. Saylor'un El Salvador anketine dakikalar içinde binlerce kişi katıldı.

michael saylor

El Salvador ve Bitcoin topluluğu için tarihi gün geldi çattı. 8 Haziran’da meclisten geçen ve yarın resmen yasallaştırılacak olan kanunla Bitcoin El Salvador’un resmi parası olacak. ABD doları da eskisi gibi yasal statüsünü devam ettirecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ve 1,5 milyon takipçili hesabından bir de anket yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da bu önemli güne kayıtsız kalmadı.

Anketten açık ara ‘Evet’ çıktı

Michael Saylor Twitter hesabından, “7 Eylül’de El Salvador Bitcoin’i yasal para haline getirecek ve ABD dolarının yanında resmen kullanmaya başlayacak. Tanıdığım her internet meraklısı, yarın El Salvador halkı ve başkan Nayib Bukele’ye destek olmak için 30 dolarlık BTC alacak. Siz de bize katılır mısınız?” dedi.

Ankete yaklaşık 15 dakikalık süre içinde 10 binden fazla kullanıcı katılırken, Yüzde 86 evet ve yüzde 14’lük hayır cevabı verildi.

2 hafta önce 3907 yeni Bitcoin alımı yaptılar

Bilindiği üzere ABD merkezli yazılım şirketi olan MicroStrategy, ilk olarak geçen yaz Ağustos ayında başladığı Bitcoin alımlarına 2021 yılında da son sürat devam etti. Şirket CEO’su olan Michael Saylor’un Bitcoin2e olan inancı bazen geleneksel finans çevrelerinden tepki çekse de, Saylor fikirleriyle tutarlı bir politika izledi ev düzenli olarak Bitcoin alımı yaptı. Şu an resmi kayıtlara göre toplamda 108 bin 992 BTC’si bulunan şirket, 24 Ağustos tarihinde 45 bin 294 dolar ortalamayla 3907 adet yeni Bitcoin alımı yapmıştı. MicroStrategy ayrıca bu Bitcoin’ler için 177 milyon dolar ödediğini de açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl