ABD’li trading şirketi, MicroStrategy’de büyük pozisyon aldı

Özel trading şirketi Group One, kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy’nin 1.26 milyon hissesini satın alarak şirketin en büyük hissedarlarından biri haline geldi.

Bloomberg‘e göre salı günü yapılan bir başvuru, Chicago merkezli trading platformunun, Bitcoin alımlarıyla tanınan şirketin A Sınıfı adi hisse senetlerinin yüzde 13.5’ini satın aldığını gösteriyor. Bu oranla ciddi bir pay sahibi olduğu görülen Group One’ın MicroStrategy’den tam olarak 1 milyon 261 bin 744 adet hisse satın aldığı belirtiliyor.

Group One’ın web sitesinde, şirketin ABD hisse senedi opsiyonlarında piyasa yapmaya odaklandığı ve çok çeşitli menkul kıymetler için likidite sağladığı aktarılıyor.

MicroStrategy hisseleri yüzde 74 düşmüştü

MicroStrategy, büyük miktarda Bitcoin tutan birkaç halka açık şirketten biri. Şirketin elinde tuttuğu mevcut miktar bugünkü fiyatlarla neredeyse 2.3 milyar dolar değerinde. Bu da piyasa değeri 2 milyar dolar olan şirketi, Bitcoin’e doğrudan sahip olmadan yatırım yapmak isteyen hisse senedi yatırımcıları için bir vekil haline getiriyor. Bu arada 2022 yılında MicroStrategy’nin hisselerinin yüzde 74 oranında düştüğünü belirtmekte de fayda var.

Virginia merkezli şirket, Bitcoin fiyatları düşerken bile net alıcı olmaya devam etmiş ve coin alımlarını finanse etmek için kredi almıştı. Bitcoin’in güçlü bir savunucusu olan MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin fiyatlarındaki ikinci çeyrek düşüşüyle bağlantılı 1 milyar dolardan fazla zararın ardından ağustos ayında CEO koltuğunu bırakmış, yönetim kurulu başkanlığına geçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl