MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımında kâr 2.3 milyar dolar oldu

Bitcoin'in son 1 haftada %15'ten fazla yükselmesi, en büyük kripto paraya milyarlarca dolar yatıran Michael Saylor'a yaradı. Saylor'ın yazılım şirketi olan MicroStrategy'nin realize edilmemiş kârı son yükselişlerle birlikte 2.37 milyar dolara çıktı.

Son olarak geçtiğimiz hafta yeni bir alım açıklayan MicroStrategy şirketi Bitcoin’den ciddi şekilde kâr etmeye başladı. 2020 yılının ağustos ayında ilk kez BTC alımlarına başlayan şirket, en büyük kripto paranın 44 bin dolar seviyesine çıkmasıyla birlikte kârını 2.37 milyar dolara yükseltti.

Şirket satış yapmadığı için bu karı realize etmemiş durumda ancak firmanın ünlü yöneticisi Michael Saylor, uzun vadeli yatırımcı olduğunu ve satış düşünmediğini sürekli olarak dile getiriyor.

1 haftada 115 milyon dolarlık kâr

Kasım sonu 16 bin 130 adet Bitcoin alan şirketin duyurusundan hemen sonra fiyatta ciddi bir artış gelmişti. Saylor, kasım ayındaki alım ortalamasının 36 bin 785 dolar olduğunu dile getirmişti. Bu rakamlar baz alındığında MicroStrategy’nin kârı 1 haftada yaklaşık 115 milyon dolara vardı.

MicroStrategy şirketinin elinde şu anda 174 bin 530 adet Bitcoin bulunuyor. Şirket bu BTC’ler için toplamda 5.28 milyar dolar harcadı.

Michael Saylor dün attığı bir tweet’te de “Bir gün hepimiz Bitcoin’i beş haneli fiyattan satın almış olmakla övüneceğiz” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl