MicroStrategy’den yine milyon dolarlık Bitcoin alımı

MicroStrategy, Bitcoin’lerine ekleme yapmaya devam ediyor. Michael Saylor’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı ABD’li şirket, temmuz ayında 467 BTC daha satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, bu alımları 30 bin 835 dolar ortalama maliyetle yaparken şirketin toplam Bitcoin varlıkları 152 bin 800 BTC’ye ulaştı. Bitcoin’lerin tamamı için ortalama maliyet ise son alımlarla birlikte 29 bin 672 dolar oldu.

MicroStrategy’nin finans direktörü Andrew Kang, konu hakkında “Bitcoin varlıklarımız 31 Temmuz 2023 itibariyle 152 bin 800 BTC’ye yükseldi ve ikinci çeyrekte eklenen 12 bin 333 Bitcoin, 2021’in ikinci çeyreğinden bu yana tek bir çeyrekte gerçekleşen en büyük artış oldu. Bilançomuzdaki Bitcoin’leri artırmaya devam etmek için piyasadaki öz sermaye programımız aracılığıyla verimli bir şekilde sermaye topladık ve operasyonlardan elde ettiğimiz nakdi kullandık. Ve bunu, artan kurumsal ilgi, muhasebe şeffaflığı konusundaki ilerleme ve Bitcoin için devam eden düzenleyici netlik gibi umut verici bir zeminde yaptık.” şeklinde konuştu.

Öte yandan şirket, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre, toplam gelirler ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 1 artarak 120 milyon 400 bin dolar olarak gerçekleşti. Abonelik hizmetleri gelirleri, bir önceki yıla göre yüzde 42 artışla 20 milyon dolara ulaştı. Yazılım lisansı gelirleri ise yüzde 4 artarak 35.4 milyon dolar oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl