MicroStrategy’nin yeni CEO’sundan Bitcoin politikasına tam destek

Microstrategy şirketinde CEO'luk koltuğunu Michael Saylor'dan devralan Phong Le, katıldığı bir konferansta şirketin Bitcoin politikasını savundu. Bu adımı atmadan önce diğer bütün seçenekleri detaylı şekilde incelediklerini belirten Phong Le, "Bitcoin alımı öncesi emlak, altın, Hazine tahvili hatta sanat eseri almayı bile düşündük" dedi.

microstrategy

2020 yılının Ağustos ayında tüm dünyayı şaşırtacak şekilde şirket bilançosunda Bitcoin tutacağını açıklayan ve 2 yıldan bu yana düzenli olarak Bitcoin alan MicroStrategy şirketinin yeni CEO’su Phong Le, Michael Saylor’ın bu politikasına arka çıktı ve doğru kararı verdiklerini söyledi.

“Yenilikçi olduğumuz için Bitcoin’i seçtik

Dün katıldığı bir konferansta konuşan yeni CEO, 2020 Ağustos’undan önce sanat eserleri dahil birçok varlık alma konusunda incelemelerde bulunduklarını belirtti:

“Altından tahvillere, emlaktan emtialara hatta sanat eserlerine kadar birçok varlık alımı için tartışmalarda bulunduk, incelemeler yaptık. Bir yerde dijital varlıklar da konuşmalarımıza girmeye başlamıştı. Bu da normal bir durum. Sonuçta bir üreten, icat eden ve yenilikçi olan insanlarız”

2020 yılında Eylül ayında şirketin Bitcoin stratejisiyle ilgilenmeyen yatırımcılara %15 prim ile hisselerden çıkma hakkı tanıdıklarını da belirten Le, “Bu anlamda beklediğimizin çok altında bir satış oldu. Biz 250 milyon dolarlık satış beklerken sadece 60 milyon elde edilmişti” dedi.

Le ayrıca, Bitcoin stratejilerinin şirket hisseleri ve ticaret hacmini artırdığını ve MicroStrategy’nin “uykulu bir yazılım şirketi” olmaktan çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere Michael Saylor, geçtiğimiz hafta şirket CEO’luğunu bıraktığını ve bu sayede MicroStrategy’nin Bitcoin politikasına daha rahat odaklanacağını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl