Mike Novogratz: Bitcoin için 2-3 hafta daha beklemek gerek

Son dönemin en büyük tartışma konularından biri olan Bitcoin'in S&P 500 ile korele olup olmadığı konusuna değinen finans uzmanlarına Mike Novogratz da eklendi. Bitcoin ve kripto para destekçisi olan Novogratz, Bitcoin'in kısa süreli hareketlerinin, korele olmayan bir varlık olduğu düşüncesini yaratmaması gerektiğini, 2-3 hafta daha hareketleri izlemenin doğru olacağını söyledi.

Bitcoin ve kripto para yatırımlarının yanı sıra varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’in kurucusu olmasıyla da bilinen Mike Novogratz, finansal hizmetler şirketi KBW’nin fintech ve ödemeler adlı konferansında konuştu.

“1 hafta yeterli değil”

Bitcoin’in S&P 500 ile korele olup olmadığı sorulan Novogratz, son dönemdeki korelasyona değindi ve Bitcoin’deki 1 haftalık yükseliş hareketinin bir yorumda bulunmak için yeterli olmadığını söyledi:

“Eğer 2-3 haftalık süreçte Bitcoin’i 45 bin doların üzerinde görürsek, o zaman gerçekten başka şeylerin olduğunu düşünebiliriz ancak korelasyonun kırıldığını söylemek için 1 haftalık zaman yeterli değil.”

“Bitcoin bir dönüm noktasında…”

Konferansta konuşan bir başka kripto para savunucusu olan NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich ise Bitcoin’in uzun vadedeki ‘güvenli liman’ rolünün devam ettiği yorumunu yaptı:

“Bu korelasyondan çıkması için Bitcoin’in şu anda bir fırsatı var. Bitcoin şu an adeta bir dönüm noktasında. Kısa vadede risk barındıran bir varlık olsa da, uzun vadede güvenli liman olduğu kesin”

Yılbaşı seviyesinden düşük

Bilindiği üzere en büyük kripto para, son aylarda ABD hisse senedi endeksleriyle yakın hareketler gösterdi. S&P 500 ile Bitcoin arasındaki 50 günlük korelasyon Perşembe günü yükselerek 0,51’e yükseldi ancak rakam, yıl başından bugüne kadarki 0,64 zirvesinden hala alt seviyede bulunuyor.

Bu hafta içinde Rus oligarkların ve vatandaşların varlıklarını korumak için Bitcoin’e geçeceği dedikodularıyla yükselen 1 numaralı kripto para, Rusya’nın, Ukrayna’nın en büyük nükleer santralini vurmasıyla dün gece saatlerinde yeniden düşmüştü. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 41 bin 400 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl