Mike Novogratz’tan 100 bin dolar için Bitcoin ve Ether tavsiyesi

Dijital varlık yönetim şirketi Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, 100 bin dolarlık yatırım için Bitcoin, Ether, Alibaba hissesi ve altın ile gümüş tavsiyesinde bulundu. Novogartz ayrıca bu önerisinin risk eşiği yüksek olan gençler için daha fazla uygun olduğunu belirtti.

Dolar milyarderi yatırımcı ve kripto destekçisi Mike Novogratz, Bloomberg’in ünlü yayıncısı David Rubenstein’ın programına konuk oldu. Kripto paralar ve genel makro ekonomik görünüm hakkında birçok değerlendirmede bulunan Novogratz ayrıca sorulan “100 bin dolar ile şu an nasıl yatırım yapılmalı?” sorusunu da cevapladı.

“Bitcoin ve Ether…”

Risk eşiği yüksek olan genç yatırımcılara göre bir portföy yapmanın daha doğru olduğunu belirten Novogratz şunları söyledi:

“Eğer risk almaktan korkmuyorlarsa ve genç yaştaysalar, o zaman Alibaba hissesi, altın, gümüş, Bitcoin ve Ether alırdım. Portföyüm bu şekilde olurdu. Eğer çok fazla risk almayacaklarsa aynı stratejiyi toplam portföyün yüzde 30’u için uygular, geri kalanıyla da tahvil ve belki de bir endeks fonu yatırımı yapardım”

Novogratz’ın yatırım yapmak istediği varlıklara bakıldığında sene başından bu yana en çok getiriyi Bitcoin’in sağladığı görülüyor. Bitcoin yüzde 75, Ethereum %52, altın %7.7, gümüş %3.5 ve Alibaba hisseleri de %12’lik getiri sağladılar.

Novogratz ayrıca BlackRock’ın ETF başvurusunun çok önemli olduğunu ve büyük ihtimalle spot Bitcoin ETF kabullerinin bir sonraki büyük fiyat hareketini tetikleyeceğini söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl