Mike Novogratz: Sene sonu kripto para fiyatları çok daha yüksek olacak

Kripto para destekçisi ve dijital varlık yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, kripto para fiyatlarının sene sonu şu ankinden daha yüksek olacağını düşündüğünü söyledi. Şirketinin kazanç raporu toplantısında konuşan Novogratz, volatil bir yıl beklentisinin hala devam ettiğini ancak dijital varlık piyasaları konusunda sene başına göre çok daha olumlu düşündüğünü belirtti.

Kripto para yatırımları olan ve düzenli olarak endüstri hakkında yaptığı yorumlarla hem geleneksel hem de yeni medyada yorumlar yapan Mike Novogratz bu kez, kurucusu olduğu şirket olan Galaxy Digital’ın kazanç raporu toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

“Önemli derecede daha yüksek olacağını düşünüyorum”

Novogratz, tüm dünyada kripto para benimsenmesinin gittikçe arttığını ve bunun da fiyatlara yansıyacağını belirtti:

“Yıl sonu kripto para fiyatlarının şu ankine oranla önemli derecede yüksek olacağını düşünüyorum. Benimsenme döngüsünü, piyasaların işlem gücü ve insanların bu endüstriye her geçen gün daha fazla girmek istemesi beni bu düşünceye sevk ediyor. Web3, metaverse ve yaşanan büyük inovasyon benim daha da olumlu ve yapıcı düşünmemi sağlıyor”

Hatırlanacağı üzere Novogratz kısa süre önce yaptığı bir yorumda da bu sene Bitcoin fiyatının 30 bin ilâ 50 bin dolar arasında gidip gelmesini beklediğini söylemişti.

Nasdaq’ta listelenmeyi hedefliyor

Kripto para işlemlerinden varlık yönetimine ve madenciliğe kadar şirketlere birçok dijital varlık hizmeti sunan Galaxy’nin, ABD borsalarında listelenme hedefine de devam ettiğini söyleyen Novogratz, SEC’nin konuyla ilgili kontrol ve denetimlerinin de devam ettiğini söyledi.

Öte yandan toplantıda şirketin net gelirinin de, 2021’in dördüncü çeyreğinde kripto para yatırımları ve işlemlerden elde edilen hem realize edilmiş hem de edilmemiş kâr ile %55 arttığı ve 521 milyon dolara çıktığı belirtildi. Şirket ayrıca 2022’nin ilk çeyreği itibariyle 110 ilâ 130 milyon dolar arasında bir kayıp beklediğini de açıkladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl