Milyar dolarlık fondan Ethereum Merge öncesi temkinli pozisyon

Uzun zamandır beklenen Ethereum Merge güncellemesi yaklaşırken piyasanın nasıl bir seyir göstereceği kripto dünyasında şu anda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Bir yanda, Merge’ün Ethereum için yeni bir boğa piyasası döngüsüyle birlikte yeni bir dönem başlatacağını düşüneler, diğer yanda güncellemeyi, fiyatları tekrar ayı piyasasına çekecek “söylentiyi al, haberi sat” tipi bir olay olarak görenler var.

Yönetimi altında yaklaşık 1 milyar dolarlık varlık bulunan kripto para odaklı fon Valkyrie Investments, Merge güncellemesine tereddütle yaklaşıyor. Şirket, güncellemenin nasıl işlediğini görene kadar Ethereum piyasasındaki riskini sınırlamak istiyor.

Valkyrie Investments’ın kurucu ortağı ve Baş Yatırım Sorumlusu Steve McClurg, Bloomberg Technology ile yaptığı bir röportajda, Merge güncellemesi yaklaşırken Bitcoin gibi varlıklarla emniyette kalmayı tercih ettiklerini söyledi.

“Şu anda Bitcoin, birçok fonumuz için gerçekten güvenli bir alan.” diyen McClurg ayrıca, “Eylül ayındaki güncellemeyi görene kadar daha güvenli ve daha büyük kripto protokollerinden bazılarına geçerek Ethereum’da oluşacak herhangi bir riskten kaçınıyoruz.” diye konuştu.

Firmanın neden Ethereum ile risklerden kaçındığına gelince McClurg, yatırımcılar için büyük riskler oluşturabilecek bir hisse ispatı (PoS) mekanizmasına geçişle gelen ‘trade-off’lara işaret etti.

“Ethereum ağı iş kanıtı ile olarak daha güvenli”

Hisse kanıtına geçişinin Ethereum için kısa vadede bir şey ifade etmeyeceğini söyleyen McClurg, Ethereum ağının aslında iş kanıtı olarak daha güvenli olduğunu belirtti. McClurg, bu görüşünü savunmak için ise Bitcoin’i örnek gösterdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl