Dev para transferi şirketi 3 kripto parada alım satım hizmeti verecek

Küresel para transferi şirketi MoneyGram, mobil uygulamasına kripto yatırım araçları ekleyerek yatırımcıların kripto para alım satımı yapmalarını ve saklamalarını sağlayan yeni bir hizmetin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, ABD eyaletlerinin çoğunda kullanıma sunulan uygulamayla kullanıcıların artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım satımı yapabilecekleri bildirildi.

Bu hamle, kısa süre önce USDC kullanarak yerel para birimlerinde ödeme yapmayı ve ödemeleri gerçekleştirmeyi mümkün kılmak için Stellar ile iş birliği yapan şirketin kripto paralara yönelik daha önceki girişimlerini takiben gerçekleşti. Şirket ayrıca kripto işlem araçları sağlayan kripto para borsası ve altyapı sağlayıcısı Coinme’de de azınlık hissesine sahip. Satın alımlar MoneyGram’ın kripto para borsası Coinme ile mevcut ortaklığı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Şirket pek çok kez kripto ile ilgili girişimlerde bulunmuştu ancak önceki çabaları her zaman istediği sonuçları vermemişti. MoneyGram geçen yıl mart ayında, SEC’nin açtığı davadan dolayı Ripple ile ortaklığını sona erdirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl