Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’den kripto para vurgusu

Geçtiğimiz günlerde Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, bugün Muş'ta basına verdiği demeçte kripto paralara da vurgu yaptı.

muharrem-ince

4 Eylül’de Sivas’ta “Memleket Hareketi” adı altında yeni bir siyasi hareket başlatan politikacı Muharrem İnce, bugün ekibiyle birlikte gittiği Muş’ta basına verdiği demeçte kripto paralara vurgu yaparak dünyanın ve Türkiye’nin değiştiğini söyledi.

İnce, “Artık televizyon kanalları izlenmiyor, Youtube var. Sadece merkez bankası para basmıyor, kripto paralar var. Dünyada ve Türkiye’de her şey değişti ama Türkiye’de siyaset yapma biçimi değişmiyor.” dedi.

Son dönemde Türk siyasilerin dilinden kripto paralarla ilgili açıklamalar daha fazla duyulmaya başlandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Genç Parti’nin 5. Olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan Cem Uzan, “Kripto para, önümüzdeki yüz yılın para birimidir.” demiş ve İzmir’i kripto paranın merkezi hâline getireceklerinin sözünü vermişti.

Kripto parayla ilgili beyan veren bir başka önemli siyasetçi de eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi‘ydi. Zeybekçi, görev yaptığı dönemde, “Blockchain ayrı bir şey, buna karşı duramazsınız ama Bitcoin’in arkasında hiçbir kurum ve kuruluş yok. Arkasında kimsenin, sorumlusunun olmadığı bir değere dayalı bir şey üretmek çok tehlikeli. Bunun riskini dikkate almak lazım. Ben hala bunu global bir saadet zinciri olarak görüyorum. Vatandaşlarımız uzak dursunlar.” şeklinde konuşmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl