İlk etapta Bitcoin‘i neden nakit olarak satın almalı? Bu özel ve genellikle hızlı bir şekilde Bitcoin almak için kolay yollardan biridir. Eğer Bitcoin’i nakit olarak satmak isterseniz de, bu kılavuzu takip etmek size yardımcı olacaktır.

Bitcoin’in nakit ile nasıl satın alınabileceğini bulmak zor bir olay olmak zorunda değildir. Ancak bazı seçenekler her yerde mevcut olmayabilir. Örneğin; BitQuick ve Wall of Coins dünyanın her yerinde kullanılabilir değil. LocalBitcoins’e ise herhangi bir yerden kolaylıkla erişilebilir. Bitcoin’i nakit olarak satın almak mümkün.

Nakit olarak Bitcoin’in nasıl satılacağı da çok sorulan sorulardandır: Satmak istediğiniz tutarı LocalBitcoins gibi bir web sitesinde listeleyerek ve istediğiniz tutarı belirtirseniz gerçekleştirebilirsiniz.

Özel ATM‘ler de başka bir seçenek olarak kullanılabilir. Ancak her yer de mevcut değiller ve yüzde 5 ile 10 arası işlem ücreti alıyorlar. İnsanların en çok tercih ettiği yöntem ise budur. Özel olarak hiçbir doğrulama olmadığı için insanlar Bitcoin alım ve satımını ATM’lerden gerçekleştirmeyi dorğu tercih olarak seçiyorlar. Coinatmradar.com gibi web sitelerinden size en yakın Bitcoin ATM’lerini bulabilirsiniz.

Bitcoin’i bir satıcı vasıtasıyla da elde edebilirsiniz. Ancak öncesinde güvenli olduğunu kontrol edin, önceki müşterilerin yorumlarını ve geri bildirimlerini takip edin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl