New York Times Meydanı’ndaki Shiba Inu (SHIB) reklamı sahte çıktı

Son dönemin en çok yükselen kripto paralarından biri olan Shiba Inu'nun (SHIB) New York'un ünlü Times Meydanı'ndaki dev reklam panolarındaki görüntüsü dün Twitter'da yayılmış ve hem kullanıcılar hem de kripto para yatırımcıları arasında şaşkınlık yaratmıştı. Ancak bugün dev billboard'daki reklamın sahte olduğu ve dijital olarak görüntüye eklendiği ortaya çıktı.

shiba-shib (1)

Son bir ayda %800’den fazla bir artış gösteren ve rakibi olduğu belirtilen Dogecoin’i (DOGE) de geride bırakarak en büyük 9. kripto para olan Shiba Inu‘nun (SHIB) yükselişinin nereye kadar devam edeceği merak konusu olurken, fenomen token’ın büyük kalabalıklardan oluşan kitlesi ona destek olmaya devam ediyor.

Görüntüler sahte çıktı

SHIB hayranlarını ve yatırımcılarını dün heyecanlandıran bir gelişme oldu ve Twitter’da Shiba Inu’nun Amerika’nın ve dünyanın en önemli turistik yerlerinden biri olan Times Meydanı’ndaki görüntüleri yayınlandı. Görüntüler hızla viral olurken, 24 saat içinde ise böyle bir durumun gerçekte vâr olmadığı ortaya çıktı.

Senatör adaylarından Shannon Bray’in attığı tweet binlerce RT ve beğeni alırken, bu görüntünün aslında bir dijital illüstratörün eseri olduğu ve bu kişinin belli bir ücret karşılığında New York Meydanı’ndaki reklam panolarına dijital olarak istenilen görüntüleri koyabildiği belirtildi.

10 ilâ 20 dolar arası…

Hatta popüler platformlardan biri olan Fiverr’da bu iş için 10 ilâ 20 dolar arasında bir ücret talep ediliyor. Fiyatlar, istenilen videonun uzunluğuna göre değişiyor. Müşteriler bu görüntüleri kullanarak, istedikleri görüntü ya da reklamlar Times Meydanı’ndaymış gibi paylaşım yapabiliyorlar. Ancak gerçekte böyle bir durum vâr olmuyor. Dolayısıyla meydandan dün geçen yaklaşık 15 milyon kişiden hiçbiri, bu Shiba Inu reklamını görmedi.

Haberin yazıldığı dakikalarda Shiba Inu, yaklaşık 0,000070 dolardan işlem görüyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl