New York belediye başkanı, Bitcoin ile ödemenin önünü açmak istiyor

New York'un yeni belediye başkanı olan ve hem Türk hem de kripto para dostu olmasıyla bilinen Eric Adams, New York'luların Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödeme alabilmelerinin önünü açmak istediğini ve bu konuda araştırma içinde olduğunu açıkladı. Adams ayrıca şehri inovasyon merkezi haline getirmek istediğini de söyledi.

Daha önce birçok kez Türk dostu olduğunu belirten New York’un yeni seçilen belediye başkanı Eric Adams, Bitcoin ile maaş alma sözünü yineledi. Porto Riko’da her yıl düzenlenen bir konferansa katılan Adams, ilk 3 maaşını Bitcoin ile alma sözünü burada da tekrar etti:

“Ben bu sözleri boşu boşuna söylemediğimi göstermek istiyorum. Burada oyun oynamıyoruz. New York şehir olarak insanların korktuğu ve sürekli olarak ‘Hayır’ dediği bir yer haline geldi. Her talebi, her isteği geri çeviriyoruz. New York geçmişte hep liderlik eden bir şehirdi. Ödemeleri direkt olarak Bitcoin ile almak gibi bir seçeneğim yok bu yüzden, dolar olarak gelen maaşı Bitcoin’e çevireceğim. Ancak direkt olarak ödeme mekanizmalarını da araştıracağım. New York’luların ödemelerini ve maaşlarını almaları konusunda seçenekleri olmalı”

Miami’yle dostça bir rekabet…

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta ilk 3 maaşını Bitcoin ile alacağını açıklayan Adams, New York’ta milyarlarca dolarlık bir endüstri olduğunu ancak çok ciddi bir fakirliğin de bulunduğunu söylemişti. “Ya kenarda durup izleyeceğiz ya da değişime öncülük edeceğiz” diyen Adams’ın bu açıklamaları, geçen seneden bu yana kripto dostu olarak bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in açıklamalarının ardından gelmişti. Uzmanlar Miami’nin başlattığı bu hamlenin, New York ile dostça bir rekabet oluşturduğunu belirtirken, diğer şehirlere de sıçrama olasılığının yüksek olduğunu belirtiyorlar.

“Bitcoin’in merkezi olacak” demişti

Adams, başkan seçilmeden önceki vaatlerinde de Bitcoin ve inovasyon sözleriyle ön plâna çıkmıştı. 61 yaşındaki belediye başkanı, “New York’lulara söz veriyorum. Başkan seçildiğimde başka bir şehir göreceksiniz. Burası bilimin, siber güvenliğin, kendi kendine sürebilen arabaların, drone’ların ve Bitcoin’lerin merkezi olacak” demişti.

Miami Belediye Başkanı Suarez de en büyük kripto paraya verdiği destekle biliniyor. Bitcoin ile maaş ve vergi ödeme seçeneklerini başkanlığını yaptığı Miami Belediyesi’ne getirmesiyle sesini duyuran Suarez de, “Bitcoin madenciliği, ABD için ulusal güvenlik meselesidir” demişti. Suarez ayrıca temiz enerjiyle madencilik yapmak istediklerini de belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl