Milyarder yatırımcı, ‘Saniyede 50,000’ dedi: EOS çok, çok, çok daha hızlı olacak!

Eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi ve Galaxy Digital'in kurucusu olan milyarder yatırımcı Michael Novogratz, yakın zamanda verdiği bir röportajda, EOS'un birkaç ay içerisinde saniyede 50 bin işlem yapması gerektiğini söyledi.

Eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi ve Galaxy Digital’in kurucusu olan milyarder yatırımcı Michael Novogratz, yakın zamanda verdiği bir röportajda, EOS’un birkaç ay içerisinde saniyede 50 bin işlem yapması gerektiğini söyledi.

Novogratz’ın kurduğu Galaxy Digital şirketi, EOS’un şirketi Block.one ile ortaklık kurmuştu. TheStreet’e verdiği röportajda EOS hakkında sorular sorulduğunda Novogratz, EOS’un konsensüs algoritması üzerinde durdu.

Söz konusu algoritma “Delegated Proof of Stake” olarak biliniyor, burada yaklaşık yirmi staking temsilcisinden oluşan bir grup blokları üretmekten sorumlu. Novogratz, Büyük miktarda işlem gücüne sahip bu 20 taraftan dolayı EOS blok zincirinin daha hızlı olacağını belirtti:

“EOS blok zinciri diğer blok zincirlerden çok, çok, çok daha hızlı olacak. Şimdiden saniyede 5 bin işlem yapıyor. Birkaç ay içinde saniyede 50 bin işlem yapmalı.”

Birkaç gün önce EOS’un saniyede 2800 işlemlik bir hıza ulaştığı bildirilmişti.

Ayrıca Novogratz geçtiğimiz günlerde, kurumsal yatırımcı sürüsünün kripto para piyasasına doğru ilerlediğini söylemişti. Novogratz bu ifadesini, “Kurumsal yatırımcıların, Blockchain’in İnternet veya Web 3.0 olacağı gerçeğini yavaş yavaş fark etmeye başladıklarını düşünüyorum ve onlar tıpkı Web’de olduğu gibi burada da yer almak isteyecekler.” şeklinde açıkladı.

→ HITBTC’DE LİSTELENECEĞİ DUYURULAN BITCOIN DIAMOND’DA BÜYÜK ARTIŞ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl