Bitcoin evanjelisti Mike Novogratz’ın kripto para şirketinden rekor zarar

Mike Novogratz'ın kurucusu olduğu Galaxy Digital, 2018 yılının ilk çeyreğinde, büyük ölçüde kripto para fiyatlarındaki düşüş nedeniyle 134 milyon dolar kaybetti.

Bitcoin evanjelisti Mike Novogratz’ın kurcusu olduğu, kripto paralara ve Blockchain’e odaklanan ticaret bankası Galaxy Digital 2018’in ilk çeyreğinde 134 milyon dolar zarar etti.

Üç aylık gelir raporuna göre banka, ilk çeyrek boyunca büyük ölçüde kripto para fiyatlarındaki düşüş nedeniyle ciddi bir kayıp yaşadı.

Rapora göre Galaxy Digital, dijital varlıklarda net gerçekleşmemiş (henüz satılmayan varlığın değerinin düşmesi) 85.5 milyon dolar ve yatırımlarından da 24 milyon dolar zarar etti.

Firma ayrıca 11 milyon dolar da işletme gideri için harcadı ve gelirinden 13,5 milyon dolar kayıp yaşadı. Böylece şirket toplamda kabaca 134 milyon dolar kayıp yaşamış oldu.

Şirket sadece 1 Ocak-31 Mart tarihleri arasındaki sonuçları açıkladı ve henüz ikinci çeyreğe dair bir bilgi bulunmuyor.

Novogratz şirketinin 2018’in başından beri kaydettiği ilerlemeden gurur duyduğunu söyledi:

“Yılın başından beri yaptığımız ilerlemeden gurur duyuyorum. Derin kurumsal bilgi birikimi ve uzmanlığı ile dünya standartlarında bir ekip kurduk ve dört temel iş kolumuzun ölçeklendirilmesinde önemli adımlar attık. Ekibimizin büyümeyi sürdürme yeteneğine tam güveniyorum. Ayrıca şirketin dijital varlıkları ve Blockchain sektörünü daha fazla kurumsallaştırmaya yardımcı olmak için stratejik olarak konumlandırıldığına inanıyorum.”

Novogratz’ın bu raporları takiben yaptığı açıklamalar, Bitcoin ve korkunç bir ilk çeyrek geçiren neredeyse tüm kripto paralar hakkında defalarca yükseleceğine dair yaptığı tahminler göz önüne alındığında çok da şaşırtıcı değil.

Geçtiğimiz hafta Blockchain Week Korea’da açılış konuşmasını yapan Novogratz, kurumsal yatırımcı sürüsünün kripto ekosistemine doğru geldiğini ve yavaş yavaş, Blockchain’in İnternet veya Web 3.0 olacağının farkına vardıklarını belirtmişti.

→ BİTMAİN, BİTCOİN AĞININ NE KADARINI KONTROL ETTİĞİNİ AÇIKLADI FAKAT VERİLER ŞÜPHE YARATTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl