Novogratz: Kurumsal yatırımcı sürüsü yakında kriptoya girecek

Beyond Blocks Summit Seoul'de konuşan Ünlü Blockchain boğası Mike Novogratz, kripto piyasasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eskin Wall Street serbest yatırım fonu yöneticisi ve ünlü Blockchain boğası Mike Novogratz, Beyond Blocks Summit Seoul’de bir konuşma yaptı.

Novogratz, burada yaptığı konuşmada kurumsal yatırımcıların güvenli saklama hizmetlerine olan ihtiyaca dikkat çekti.

Novogratz, önemli bir yatırımda paranın hack’lenme veya bir sorun dolayısıyla kaybolması riskinin alınamayacağını söyledi ve ekledi:

“Kurşun geçirmez cam gibi. Ne kadar inç kalınlığında olursa olsun, birisi sizi vurana kadar ne kadar güvenli olduğunu bilemezsiniz.”

Novogratz’ın sözünü ettiği saklama hizmetleri, son dönemde hız kazandı. Coinbase, geçtiğimiz haftalarda saklama hizmetinin 10 kurumsal yatırımcıyla birlikte faaliyette olduğunu bildirdi. Coinbase’in yanı sıra halihazırda saklama hizmetleri üzerine çalışan önemli şirketler bulunuyor.

Ayrıca Novogratz, daha fazla yasal netliğin şart olduğunu ifade etti.

Novogratz, Bitcoin ve kripto para piyasasının değerinin yüzde 98’ini perakende yatırımcılardan aldığını söyledi. Ayrıca hızlı yükselişin ABD’de ve başka yerlerde düzenleyicileri korkuttuğunu, düzenleyicilerin bunun sonucunda ekonomik bozulma endişesi ile piyasaya girmeye karar verdiklerini belirtti.

Kripto paraların Y kuşağının devrimi olduğunu söyleyen Novogratz, katılımcıların yeni bir dünya düzeni yaratma ve merkeziyetsizleştirme ihtiyacı ile gerçekten motive olduklarını dile getirdi.

Blockchain’in değeri konusunda iyimser olduğunu kaydeden milyarder yatırımcı, kriptosuz blockchain’e inanmadığını da ekledi.

Novogratz, sözlerinin devamında kripto para sektörünün devasa bir şeye dönüşmek için kurumsal yatırımcılara ihtiyaç duyduğunun altını çizdi ve ilk dalgada tekneyi kaçıran büyük yatırımcıların şu anda token’lardan ziyade şirketlerin kendilerine yatırım yaptığını söyledi.

Son olarak “Yakında alana girecek kurumsal yatırımcı sürüsü göreceğiz” diyen Novogratz, ardından tüm bu teknolojinin insanları nereye sürükleyeceğinin görüleceğini ifade etti.

→ BİLİŞİM DEVİ IBM’DEN DOLARA ENDEKSLİ KRİPTO PARA ATILIMI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl