ICO’lar, Aralık ayına göre Ocak’a hızlı başladı

ICO derecelendirme platformu ICObench'in dün yayınladığı rapora göre, ICO'lar Ocak ayının ilk yarısında 160 milyon dolar fon toplayarak Aralık ayını geride bıraktı.

ICO derecelendirme platformu ICObench’in dün Cointelegraph ile paylaştığı raporuna göre, ICO’lar Ocak ayının ilk yarısında yaklaşık 160 milyon dolar fon topladı.

2018’in Aralık ayıyla 2019’un Ocak ayının ilk iki haftasında ICO’ların topladığı fonlar karşılaştırıldığında, 2019 Ocak ayının ilk iki haftasının %33’lük bir farkla Aralık ayının tamamını geride bıraktığı görülüyor. Ayrıca rapora göre, 160 milyon doların yarısı sadece bir projeye ait.

ICObench’e göre, Ocak ayında projeleri için fon toplayanların sayısı 150’den fazla. Bu rakam, Aralık ayı hariç olmak üzere, son 7 ayla benzerlik gösteriyor.

Ocak ayında ICO’lar için belirlenen toplam hard cap (bir projenin toplamayı amaçladığı maksimum sermaye) miktarı 4 milyar doların üzerinde. Rapora göre, en büyük 5’in içinde yer alan 3 fon toplayıcısı hard cap’ine ulaştı veya ulaşmak üzere.

Ayrıca, ICO listelemelerinin sayısı da Ocak ayında düşmeye devam etti. Bu da, popülaritenin azaldığına bir işaret.

Ocak ayının ilk yarısında toplanan fon miktarı açısından Kanada liderliği göğüslerken, proje sayısı bakımından da Hollanda zirveye oturdu.

Önde gelen kripto para borsalarında biri olan Bitmex de 16 Ocak’ta bir rapor yayınlamış ve 100’den fazla ICO ekibinin kendilerine ayırdıkları token’ların, başlangıçta 24 milyar dolar değerindeyken coin fiyatlarındaki düşüşler nedeniyle %54 değer kaybettiğini iddia etmişti.

Haber: CoinTelegraph

→POLİTİK GERİLİME DİKKAT ÇEKEN KELLY: 2019, BİTCOİN İÇİN 2018’DEN İYİ OLACAK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl