Ödeme devi PayPal, 4 kripto para ile Birleşik Krallık’a da açıldı

Ekim ayında ABD'de kripto para alım, satım ve tutma işlemlerini başlatan PayPal, TSİ dün gece saatlerinde de Birleşik Krallık için aynı hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı. PayPal haberi Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında da yükseliş sağladı.

paypay bitcoin haberleri

Küresel ödeme devi PayPal, kripto para hizmetlerinin kapsamını genişletti ve ABD’den sonra Birleşik Krallık’a da açıldı. Şirket uzun süredir Birleşik Krallık hamlesinin mesajlarını da veriyordu.

Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i destekleyen PayPal’ın Birleşik Krallık hizmetleri gelecek hafta start alacak. ABD’li kullanıcılarda olduğu gibi Birleşik Krallık kullanıcıları da bu kripto paraları trade edebilecek ya da saklayabilecek.

Dış cüzdanlara para çekimi de gelebilir

Daha önce sabit coin ihraççısı Paxos ile anlaşan PayPal, buradaki işlemlerinde de yine aynı şirket ile çalışmaya devam edecek. PayPal’dan bir sözcü ise ABD’li The Block sitesine özel olarak verdiği demeçte, şu anda dış cüzdanlara fon çekimine izin vermeseler bile, bu konuyu araştırdıklarını söyledi. Sözcü, konuyla ilgili bir tarih vermekten kaçındı.

Maksimum yatırımda sınır var

Birleşik Krallık’taki PayPal kullanıcıları 1 sterlin ya da 1 dolar gibi bir meblağ ile bile yatırımlarına başlayabilirler ancak şirket maksimum meblağa bir sınır koydu. Bölgede kullanıcılar haftalık 15 bin sterlin (yaklaşık 173 bin TL), yıllık ise 35 bin sterlinden (yaklaşık 405 bin TL) fazla alım yapamayacak. ABD’deki haftalık maksimum alım yapma rakamı ise 100 bin dolar.

PayPal, ABD’li müşterilerinin direkt olarak olmasa bile, kripto ile alışveriş yapmasına da izin veriyor. Müşteriler harcama yapmak için kriptolarını fiat paraya çevirip, işletmelere bu şekilde ödeme yapabiliyorlar. PayPal’ın bir başka ödeme uygulaması Venmo ile de ABD’li kullanıcılar kripto para alım, satım ve tutma işlemi yapabiliyorlar. Venmo şu anda Birleşik Krallık’ta hizmet vermiyor.

Kripto piyasası yükselişe geçti

PayPal’ın tüm dünyada yüzmilyonlarca müşterisi bulunuyor dolayısıyla kripto paralar konusundaki bu hamle de çok önemli. Haberin TSİ dün gece ortaya çıkması Bitcoin’in de 50 bin dolar fiyat barajının üzerine çıkılmasını sağladı. Öte yandan PayPal, şirket trade hacimlerini ve kriptoyla ilgili diğer rakamlarını dış dünyayla paylaşmadığı için bu konuda çok fazla bilgi de elde edilemiyor.

PayPal, Ekim ayında da ABD’li kullanıcılar için kripto hizmetlerini duyurmuş ve bu açıklamadan 2 ay sonra büyük boğa piyasası başlamıştı.

Kripto yatırımları da mevcut

Şirket ayrıca kripto para yatırımlarına izin vermesinin yanında, kendisi de bu sektöre ciddi yatırımlar yapıyor. PayPal’ın yatırım kolu TaxBit, TRM Labs ve Talos gibi kripto startup’larına da ciddi yatırımlar yaptı ve kripto güvenlik firması Curv’ü de satın aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl