Odine Teknoloji halka arz oluyor! Odine kaç lot verir?

odine halka arz

Sermaye Piyasası Kurulu yeni bir halka arzı daha duyurdu: Odine Teknoloji halka arz oluyor. Odine Teknoloji halka arzı ne zaman? Odine Teknoloji halka arz kaç lot verir? Borsa İstanbul’un yeni şirketi Odine Teknoloji ne iş yapar? Odine katılım endeksine uygun mu? Bu yazımızda tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Odine Teknoloji ne iş yapar?

2000 yılında kurulan Odine Teknoloji bilgi teknolojileri sektörü ve bu sektörün alt bileşenleri olan yazılım, hizmet ve donanım alanlarında faaliyet göstermektedir. 30 Haziran 2023 itibariyle çalışan sayısı 94 olan Odine, ulusal ve uluslararası telekomünikasyon şirketlerine şebeke yazılım çözümleri ve telekomünikasyon mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

BTHaber tarafından her sene düzenlenen Bilişim 500 sıralamasında Türkiye merkezli üreticiler arasında yazılım-sanallaştırma kategorisinde 2. sırada yer almaktadır.

Odine Teknoloji halka arz fiyatı ne kadar?

Şirket web sitesinde yer alan taslak izahnameye göre Odine Teknoloji halka arz fiyatı 30 TL olarak belirlenmiştir.

Odine Teknoloji halka arz ne zaman?

Odine Teknoloji halka arzının 13-14-15 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Odine Teknoloji halka arzına katılırken T1 ve T2 bakiyeler kullanılamayacak.

Odine Teknoloji kaç lot verir?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Odine Teknoloji’nin halka arzında 44 milyon 200 bin lot dağıtılacak. Halka arz bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Toplam halka arz büyüklüğü 1 milyar 326 milyon TL olarak gerçekleşecek.

Katılımcı sayısıLot sayısıFiyat
2.1 milyon kişi13 lot390 TL
2.5 milyon kişi11 lot330 TL
2.9 milyon kişi10 lot300 TL
3.3 milyon kişi9 lot270 TL
3.75 milyon kişi8 lot240 TL

Odine halka arz katılım endeksine uygun mu?

Odine Teknoloji katılım endeksine uygun bir şirket değildir. Faiz hassasiyeti olan ve katılım endeksine uygun hisseler arayan yatırımcılar için Odine Teknoloji doğru bir seçenek olmayabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl