OKX, 15 kripto parayı listeden çıkaracak: Düşüşler yüzde 80’i aştı

Önde gelen kripto para borsalarından OKX, 15 kripto parayı tamamen liste dışı edeceğini duyurdu. Borsa ayrıca, çok sayıda işlem çiftini de platformdan kaldıracak.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından OKX bugün çok sayıda spot işlem çiftini ve bazı kripto paraları ise tamamen liste dışı edeceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, spot işlem ortamının sağlamlığını sürdürmek için, listelenen tüm projelerin performansının sürekli olarak izlendiği ve listeleme niteliklerinin düzenli olarak gözden geçirildiğinin altı çizildi. Borsa, buna göre de listeleme kriterlerini karşılamayan spot işlem çiftleri ve bazı projeleri listeden çıkaracağını bildirdi.

15 kripto para, 13 Nisan günü itibarıyla platformdan kaldırılacak:

RNT, CMT, NAS, YOYO, PST, LBA, INX, YEE, MOF, DNA, FAIR, HDAO, ABT, ARK, WNXM.

Liste dışı duyurusu çöküşü getirdi

Projelerin liste dışı edileceği haberiyle söz konusu token’lar çakıldı. RNT yüzde 86, CMT yüzde 43, NAS yüzde 30, YOYO yüzde 83, PST yüzde 32, LBA yüzde 54, INX yüzde 80, YEE yüzde 85, MOF, yüzde 88, DNA yüzde 80, FAIR yüzde 86 ve HDAO yüzde 81 düştü. En az düşüş yaşayanlar yüzde 5 ile KAN ve yüzde 9 ile ABT oldu.

Yükseliş yaşayanlar da vardı. Projeler arasında ARK yüzde 4 artış kaydederken WNXM de mütevazı bir çıkışla yüzde 0.3 kazanç sağladı.

Birçok işlem çifti de listeden çıkarılacak

Öte yandan, aynı açıklamada aşağıdaki 19 işlem çiftinin 11 Nisan 2023 TSİ 11.00’te listeden kaldırılacağı bildirildi:

BNT/BTC, BTM/BTC, CEL/BTC, DCR/BTC, GAS/ETH, GAS/BTC, GHST/ETH, HC/BTC, HEGIC/ETH, INT/ETH, LSK/BTC, MITH/BTC, PHA/BTC, SRM/BTC, SWFTC/BTC, SWFTC/ETH, TAMA/BTC, USTC/BTC, VSYS/BTC

Son olarak 14 Nisan günü TSİ 11.00’de de aşağıdaki 17 işlem çiftinin liste dışı bırakılacağı duyuruldu:

AZY/USDC, BABYDOGE/USDC, BICO/USDC, DOME/USDC, ELT/USDC, FITFI/USDC, GALFT/USDC, GOAL/USDC, MOVEZ/USDC, MRST/USDC, MXC/USDC, NFT/USDC, NMR/USDC, SAITAMA/USDC, SOS/USDC, STC/USDC, XNO/USDC

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl