OMG, satış için borsalara akın edilirken %40 düştü

İkinci katman Ethereum ölçeklendirme çözümü OMG Network’ün OMG token’ı dünden bu yana yaklaşık yüzde 40 düşüş oranında dikkat çekici bir düşüş yaşadı. Öncesinde, 20 dolara çok yakın seviyelerde işlem gören OMG, bugün 12.20 dolara kadar geri çekildi. Bu düşüş nasıl gerçekleşti?

Bakiye kaydı alınır alınmaz borsaya koştular

OMG’nin yaşadığı düşüşte, en büyük etken Boba Network airdrop’uydu.

OMG Vakfı’nın çekirdek geliştiricisi Enya tarafından oluşturulan “yeni nesil Ethereum ölçeklendirme çözümü” olan Boba Network, 20 Eylül’de BOBA token’ının OMG token sahiplerine airdrop yoluyla verileceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın yapıldığı sırada 9.50 dolar olan OMG fiyatı, sonrasında 20 dolara kadar çıktı. Airdrop’a hak kazananları belirleyecek bakiye kayıtlarının alınacağı saat ise 12 Kasım 2021 TSİ 03.00’tü. Bu saatten sonra airdrop’tan token alabilmek için OMG tutmak gibi bir zorunluluk yoktu. Bakiye kayıtları alınır alınmaz OMG fiyatında da derin bir satış geldi. Fiyat, çok kısa sürede 12.20 dolara kadar indi.

100 milyon dolarlık OMG yatırıldı

Zincir üstü veriler, bugün içerisinde merkezi borsalara 5.7 milyon OMG’lik net giriş olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların ellerindeki OMG token’larını hızlı bir şekilde satma amacıyla borsalara adeta akın ettiği anlamına gelen bu rakam, OMG için şimdiye kadar bir gün içinde borsalara yapılan en büyük yatırma işlemi olarak kayıtlara geçti.

Airdrop’a hak kazanan OMG sahipleri, 19 Kasım’da 1:1 oranında BOBA token’ları alacaklar. Airdrop; Binance, Crypto.com, Huobi, Bitstamp, Bitfinex, OKEx gibi önde gelen kripto para borsaları tarafından destekleniyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl