Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) halka arz ne zaman? ONRYT kaç lot verir?

onur yüksek teknoloji halka arz

Borsa İstanbul’a bir teknoloji şirketi daha geliyor; Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun 16 Mayıs tarihli bülteninde Onur Yüksek Teknoloji’nin halka arz olacağı duyuruldu. Peki Onur Yüksek Teknoloji ne iş yapar? Teknolojinin hangi alanında faaliyet gösterir? ONRYT halka arz ne zaman? ONRYT halka arz kaç lot verir? Tüm bu soruların yanıtını haberimizde bulacaksınız.

Onur Yüksek Teknoloji ne iş yapar?

1980 senesinde sivil ve askeri haberleşme uygulamalarına yönelik mühendislik hizmetleri vermek üzere kurulan Onur Yüksek Teknoloji daha çok savunma sanayine üretim yapmaktadır. Şirketin müşterileri arasında Havelsan, Aselsan, Türk Hava Kuvvetleri ve Türk Deniz Kuvvetleri gibi önemli kurumlar yer almaktadır.

Onur Yüksek Teknoloji’nin ana odağı ses ve veri haberleşme sistemlerine yönelik teknolojileri geliştirmektir.

Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) halka arz ne zaman?

Perşembe akşamı halka arzı onaylanan Onur Yüksek Teknoloji’nin 22 – 23 – 24 Mayıs tarihlerinde talep toplaması bekleniyor. Ancak şirketin onaylı izahnamesi henüz yayınlanmadı ve halka arz tarihi kesinleşmiş değil.

Onur Yüksek Teknoloji halka arz fiyatı ne kadar?

976 milyon TL’lik halka arz büyüklüğüne ulaşması beklenen Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) 49,50 TL fiyatla halka arz edilecek.

Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) kaç lot verir?

Halka arz ile birlikte Onur Yüksek Teknoloji’nin sermayesi 50 milyon Türk Lirası’ndan 62 milyon 830 bin TL’ye yükselecek. Toplamda 19 milyon 730 bin lot pay ortak satışlarıyla birlikte halka arz edilecek.

Geçtiğimiz hafta halka arz olan ve benzer bir faaliyet yürüten Altınay Savunma halka arzına 3,6 milyon kişi katılmıştı. Onur Yüksek Teknoloji halka arzına da benzer sayıda katılım olursa kişi başına 5-6 lot dağıtılacaktır. Özetle 247 TL ile 297 TL arasında bir dağıtım yapılması beklenebilir. Ancak onaylı izahnameyi beklemek daha doğru olacaktır.

Onur Yüksek Teknoloji halka arz dağıtım şekli nasıl?

Şirketin yayınladığı taslak izahnameye göre halka arzda dağıtım şekli olarak tamamen eşit dağıtım yöntemi tercih edilmiş. Ancak bu noktada bir değişiklik olabilir. Onaylı izahnameyle birlikte dağıtım şekli netlik kazanacaktır.

Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) halka arz geliriyle ne yapacak?

Borsa İstanbul’un yeni şirketi Onur Yüksek Teknoloji taslak izahnamesinde halka arz gelirini hangi kalemlerde kullanacağını duyurdu. Buna göre;

%60 yenilenebilir enerji yatırımları
%15 finansal borçların ödenmesi
%15 İşletme sermayesinin güçlendirilmesi
%5 ar – ge faaliyetleri
%5 teknik alanların ve ofis kapasitelerinin arttırılması

için kullanılacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl