Opera’nın masaüstü tarayacısına da Bitcoin cüzdanı geliyor

Web hizmetleri devi Opera; Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılan masaüstü tarayıcısına da dahili kripto para cüzdanı desteği sağlayacağını duyurdu.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre dünyanın önde gelen tarayıcılarından olan Opera, yakında masaüstü web tarayıcısını yerleşik bir kripto para cüzdanı işlevselliği ile başlatıyor.

Şirket halihazırda Opera mobil tarayıcının beta sürümünün parçası olarak bir mobil kripto para cüzdanı sunuyor.

Opera bu son hamlesinin itici gücünün mobil kripto para cüzdanı için kripto para topluluğundan oldukça fazla ilgi görmeleri ve büyük ölçüde olumlu yanıtlar almaları olduğunu bildiriyor.

Yeni masaüstü sürümü, bir QR kodunu tarayarak, kullanıcıların mobil uygulamada bulunan mevcut kripto para cüzdanlarını masaüstü tarayıcılarına bağlamalarına olanak sağlayacak.

Opera Crypto’dan Charles Hamel, kripto para cüzdanını doğrudan tarayıcıya ekleyerek, karmaşık uzantı veya ayrı uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırdıklarını ve tarayıcı entegrasyonunun kripto paraları ve web 3.0’ı yaygın hale getirmede bir ileri adımı gösterdiğini ifade etti.

Ayrıca Opera’nın web ve mobil tarayıcılarının, bir anti-cryptojacking yazılımı içerdiğini belirtmekte de fayda var.

Masaüstü tarayıcıya entegre kripto para cüzdanının ne zaman kullanıma sunulacağı açık değil. Opera yalnızca yakında başlatılacağına dair söz veriyor.

→ UKRAYNA, NEM İLE BLOCKCHAİN TABANLI SEÇİM SİSTEMİNİ DENİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl