Optimism’den panik yaratan 450 milyonluk token transferine açıklama

Optimism, yatırımcılar arasında endişeye yol açan 450 milyon dolarlık token transferinin plan dahilinde yapıldığını açıkladı.

Ethereum üzerinde yer alan ikinci katman ölçeklendirme çözümü Optimism, yatırımcılar arasında paniğe yol açan 450 milyon dolarlık OP transferinin plan dahilinde yapıldığını ve herhangi bir hack durumu olmadığını açıkladı.

Söz konusu işlem, TSİ akşam 20.45’te yapılmıştı. Mevcut piyasa değerinin üzerinde, 450 milyon dolarlık değere sahip yüz milyonlarca token, farklı cüzdanlara transfer edildi.

Token fiyatı birden çift haneli düştü

Öncesinde herhangi bir bilgilendirme yapılmadan gerçekleştirilen işlem, doğal olarak paniğe yol açtı. Bunun bir sonucu olarak, gün içerisinde 1.50 dolardan alıcı bulan OP, 1.25 dolara kadar düştü.

Yatırımcıların Coinbase Custody cüzdanlarına planlı transferler…

Optimism’den saatler sonra, TSİ 00.32’de gelen açıklamada, “Bir çoklu imzalı cüzdandan yapılan son OP transferleri ile ilgili kafa karışıklığı oluştuğunu gözlemliyoruz. İşlemler plan dahilinde yapıldı. Bugün OP Labs’deki (Optimism’in şirketi) çeşitli yatırımcıların Coinbase Custody cüzdanlarına bir dizi planlı, standart transfer gerçekleştirdik. İlerleyen dönemde, kafa karışıklığı oluşmaması için planlı, büyük transferleri önceden duyuracağız.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 2008 krizini bilen isim, biri hariç tüm hisselerini sattı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl