Hareketsiz Bitcoin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı

Bitcoin'de Terra LUNA ve FTX döneminde olduğu gibi bir büyük düşüş daha gelip gelmeyeceği merak edilirken, zincir üstü veriler ise yatırımcıların Bitcoin toplamaya devam ettiğini ve hareketsiz kalan BTC sayısının tüm zamanların rekorunu kırdığını gösteriyor.

Zincir üstü veri platformu Glassnode’un rakamlarına göre borsalarda bulunan Bitcoin sayısı yılın en düşük rakamına geldi. Aynı zamanda hareketsiz kalan BTC sayısı da tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Şirketin araştırması 1, 3 ve 5 yıllık zaman dilimlerinde adreslerinden hiç çıkış yapmayan BTC’leri gösteriyor. Yaklaşık %63’luk orana sahip olan 36.8 milyon adresin bir yıldan fazladır BTC’lerini hiçbir şekilde hareket ettirmedikleri belirtildi.

Bir başka zincir üstü veri şirketi olan CryptoQuant’a göre ise borsalarda bulunan BTC sayısı 2 milyon adedin biraz üzerinde bulunuyor.

Binance’ten son 1 ayda BTC çıkışı var

CoinGlass’ın araştırması ise borsalardan çıkış yapan BTC’leri detaylandırıyor. Binance şu anda 543 bin adetten fazla Bitcoin ile en çok adet tutan borsa konumunda bulunuyor. Ancak borsadan son 1 ayda 21 bin 645 adet BTC çıkışı oldu.

Coinbase PRO’nun elinde 435 bin 530 BTC bulunurken, buradan çıkan BTC sayısı ise son 1 ayda 3612 adet oldu.

OKX’e Bitcoin girişleri…

İlk 10 borsa arasında önemli derecece Bitcoin girişi görülen tek borsa ise OKX oldu. Son bir ayda OKX borsasına 4630 adet BTC yatırıldı.

Bilindiği üzere yatırımcılar hızlı satış yapabilmek için fonlarını genelde borsalara taşıyorlar. Ancak uzun vadeli bir satış planı yoksa kripto paralar genelde soğuk cüzdanlara çekiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl