Pantera’nın Bitcoin fonuna 50 milyon dolarlık yatırım

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Pantera Capital’in Bitcoin fonu olan Bitcoin Feeder Fund, 46 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin SEC’ye yaptığı bildirime göre, fondaki toplam miktar 68 milyon 490 bin dolara çıktı. Bundan bir yıl önce ise bu miktar, 18 milyon dolardı.

Yönetimi altında 3.8 milyar dolarlık varlık bulunan Pantera’nın operasyondan sorumlu üst düzey yöneticisi Matthew Gorham, 46 milyon dolarlık yatırımı, 162 yatırımcıdan elde ettiklerini belirtti.

Pantera’nın ana Bitcoin fonu Pantera Bitcoin Fund ise kasım ayında 140 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Bitcoin fonu, neredeyse yüzde 30 bin yaptı

Kripto para sektörünün uzun soluklu şirketlerinden olan Pantera, en büyük başarısını Bitcoin fonuyla sağladı. Şirketin Bitcoin fonu, dokuz yılda yüzde 27 bin 800 getiri elde etti. Fon, aynı zamanda ABD’deki ilk Bitcoin fonu olarak da biliniyor.

150 bin doları bekliyor

Öte yandan Pantera Capital, kasım ayında Bitcoin için 150 bin dolarlık fiyat tahminiyle gündeme gelmişti. Şirket, Bitcoin’in 2024 yılındaki halving’in hemen öncesinde 36 bin dolar, halving sonrasındaki dönemde ise 149 bin dolara kadar ulaşabileceğini belirtti. Şirketin müşteri notunda ayrıca 30 Kasım’a kadar olan süre içerisinde Bitcoin’in dip bölgesini bulma ihtimalinin yüksek olduğu yazılmıştı.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl