PayPal’ın eski yöneticisi 0x’e katıldı

Ödemeler devi PayPal'ın eski yöneticilerinden David Sacks, Ethereum blok zincirinde merkeziyetsiz al-sat için açık kaynaklı bir protokol olan Ox'e katıldı.

Fortune’da yer alan habere göre PayPal‘ın COO’su David Sacks, 0x’e katıldı.

Harbor’un kurucu ortağı ve Craft Ventures’te bir ortak olan Sacks, haberi bir tweet yoluyla paylaştı. Hareketin menkul kıymetler için bir sektör standardı oluşturmayı sağlaması bekleniyor.

ERC-20 token’ları için güvenilir bir eşler arası takas platformu ihtiyacına cevap veren 0x protokolü, Will Warren ile Amir Bandeali tarafından kuruldu.

0x’in CEO’su Will Warren şirketin ticaret protokolünün oldukça güvenli olduğunu söylemişti. Warren, mevcut kapalı sistemlerden ticaret lokasyonuna bağlı olayan büyük ölçüde regüle edilmiş çok daha açık bir sisteme güçlü bir geçiş bekliyor. 0x protokolü ayrıca emirler değiştirildiğinde veya iptal edildiğinde Ethereum’un gas ücretlerinin ve diğer şeylerin baypas edilmesine olanak tanıyan zincir dışı emir defterleri de sunuyor.

Menkul kıymet token’ları, hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller vb. gibi fiziksel varlığın Blockchain’deki menkul kıymet yasaları uyarınca düzenlemeye tabii olan bir temsili. Kripto paralar, menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığından menkul kıymet token’larına kıyasla daha büyük ölçekte ticaretini yapmak daha kolay. Menkul kıymet token’ları, ihraçtan teslimata kadar uzun bir süreçten geçiyor. Bununla birlikte ilgili yönetmelikler, genellikle farklı yargı bölgelerinde farklılık gösteriyor.

Gelişmeyle ilgili konuşan Harbor’un CEO’su Josh Stein, dünya çapında alıcılar ve satıcıların bağlantı kurmasına yardımcı olan 0x gibi büyüyen bir ağ için düzenleyici uyumluluğa ihtiyaç olduğunu söyledi.

Menkul kıymet token’larının adaptasyonu büyüyor fakat hala Bitcoin gibi olağan bir yatırım olmaktan çok uzaklar. Sacks, gayrimenkul sektörünün Blockchain tabanlı sahiplik sistemine geçiş yapan ilk büyük varlık sınıfı olmak üzere olduğuna inanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl