Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ödeme devi PayPal, Bitcoin alım satımını resmen başlatıyor

Küresel ödeme devi PayPal, kripto para alım satımını resmen başlatıyor. Şirket, önümüzdeki aylarda da müşterilerinin kripto para ile alışveriş yapmasına imkan tanıyacak.

paypal

Geçtiğimiz aylarda ödeme devi PayPal’ın önümüzdeki aylarda kripto para alım satımı hizmeti sunmaya başlayacağını bildirmiştik.

Yapılan hazırlıklarda sona gelindi ve PayPal artık bu hizmetleri kullanıcılarına sunmaya hazır.

Reuters’ın bugün bildirdiği üzere ödeme devi, önümüzdeki haftalarda ABD’den başlayarak müşterilerinin PayPal cüzdanlarını kullanarak kripto para alıp satmasına ve saklamasına olanak tanıyacağını açıkladı.

Habere göre şirket, 2021 yılının ilk yarısında ise hizmeti Venmo’ya ve daha fazla ülkeye genişletecek.

PayPal, yalnızca kripto para alım satım ve saklama hizmeti sunmayacak. Şirket, 2021 yılının başlarından itibaren müşterilerinin ağındaki 26 milyon satıcı ile alışverişlerde kripto para kullanabileceklerini de bildirdi.

PayPal bu hizmetini New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) aldığı şartlı lisans ile sunacak. Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın kripto para özelliğini Paxos ile iş birliği yaparak devreye alacağı yazılmıştı. Bu da doğrulandı. Paxos, PayPal’ın hizmetlerinin yasal, teknolojik ve likidite yönlerini ele alacak.

PayPal’ın kripto para adımı neden önemli?

Halihazırda mobil ödeme uygulaması Square’den Robinhood’a kadar birçok büyük fintek şirketi, kullanıcılarının kripto para alıp satmasına izin veriyor. PayPal’ın önemi ise geniş kullanıcı tabanı göz önüne alındığında daha iyi anlaşılabilir.

Kaliforniya merkezli şirketin dünya çapında 346 milyon aktif kullanıcısı var. İkinci çeyrekte şirket 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi. Kripto paraların mevcut kullanıcı sayısı en fazla 30-40 milyon ile ifade ediliyor. PayPal’ın bundan 10 kat daha büyük bir kitleye hitap ettiği değerlendirildiğinde buradan kripto paralara önemli bir geçiş olabileceği düşünülebilir.

İlk etapta BTC, ETH, BCH ve LTC sunulacak

PayPal’ın başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için alım satım hizmeti sunacağı belirtiliyor.

PayPal gelişmesi, Bitcoin fiyatına daha fazla hareketlilik kazandırdı. Piyasa değeriyle lider kripto para, haberin ardından 12 bin 400 dolara kadar çıktı. Fiyat TSİ 15.15 itibari ile 12 bin 315 dolar seviyesinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl