Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

PayPal’da Bitcoin alım satımında komisyon oranları nasıl olacak?

PayPal'da yapılacak kripto para alım satımlarında 31 Aralık 2020'ye kadar ücret alınmayacak. Bu tarihten sonra ise komisyonlar cep yakacak gibi görünüyor.

paypal (2)

Bugün bildirdiğimiz üzere, küresel ödeme devi PayPal, önümüzdeki haftalarda ABD’den başlamak üzere kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlayacak. PayPal müşterileri, PayPal cüzdanlarını kullanarak kripto para alıp satabileceği gbi aynı zamanda kripto paralarını bu cüzdanlarda saklayabilecekler.

31 Aralık 2020’den sonra cep yakacak

PayPal, kripto paralarda yapılacak alım satımdan ne kadar komisyon alacak? Şirket 31 Aralık 2020 tarihine kadar bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecek. Öte yandan bu tarihten sonra PayPal komisyonları, cep yakacağa benziyor.

Eğer alış veya satış miktarı 1 dolar ila 24.99 dolar aralığında olursa PayPal bundan 0.50 dolarlık sabit bir ücret alacak. Miktar 25-100 dolar aralığında ise yüzde 2.3, 100.01 – 200 dolar aralığında ise yüzde 2, 200.01 – 1000 dolar aralığında ise yüzde 1.80 ve 1000.01 dolar ve üzerinde ise yüzde 1.50 komisyon kesilecek.

Kripto para borsaları arasında en yüksek komisyonlardan biri Coinbase Pro tarafından sunuluyor. Bu borsadaki en yüksek komisyon oranı yüzde 0.50. Coinbase platformunda ise bu oran yüzde 1.5.

Alınan kripto paralar, bir başka yere transfer edilemeyecek. Aynı şekilde bir PayPal cüzdanına dışarıdan kripto para transferi mümkün olmayacak. İlerleyen dönemde bunun değişmesi bekleniyor. Square gibi şirketler de Bitcoin alım satımını ilk sunmaya başladıklarında bu yolu seçmişler, sonra para yatırma ve çekmeye izin vermişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl