PayPal kurucusu Thiel’in Bitcoin pişmanlığı: Keşke daha ucuzken alsaydım

Dolar milyarderi yatırımcı Peter Thiel, Amerikan Merkez Bankası'nı (FED) eleştirdi ve Bitcoin'in sürekli olarak yeni rekorolar kırmasının, enflasyonun geçici olmayacağının göstergesi olduğunu belirtti. Thiel ayrıca, Bitcoin'in daha ucuz olduğu dönemlerde en büyük kripto paraya yatırım yapmadığı için pişmanlığını da dile getirdi.

PayPal’ın kurucularından ve Facebook’un erken dönem yatırımcılarından biri olan Peter Thiel, Bitcoin ve enflasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

“FED gözünü kapatmış durumda…”

Amerikan medyasından Bloomberg’e konuşan Thiel, Bitcoin’in sürekli olarak rekor kırmasının, gerçek enflasyonun en büyük göstergesi olduğunu söyledi:

“FED şu anda gözünü enflasyona kapamış durumda. Bitcoin’in fiyatının her geçen gün rekor kırması gerçek enflasyonla karşı karşıya olduğumuzun bir kanıtı.”

“60 bin dolar Bitcoin için yüksek bir seviye”

Tüm bu sözlerine rağmen dolar milyarderi işadamı, şu anki Bitcoin fiyatının da alım yapmak için yüksek olduğunu belirtti:

“Bitcoin şu anda 60 bin dolar ve bence bu seviye agresif bir şekilde alım yapılacak yerlerden değil. Keşke daha ucuz fiyatlarda Bitcoin alsaydım.”

Thiel geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’yu övmüş ve onun kimliğini gizleyerek iyi bir şey yaptığını ve tam tersi durumda devletlerin onu kesinlikle tutuklayacağını belirtmişti.

En yüksek kapanışı yaptı

Öte yandan Bitcoin, Ekim ayını 61 bin 300 dolar seviyesinde kapatarak, tarihinin en yüksek aylık kapanışını yaptı. TSİ gece yarısı 61 bin doların üzerine çıkan en büyük kripto para, sabah saatlerinde ise 60600 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bir süredir enflasyonun geçici olduğunu ancak beklenenden uzun sürebileceğini belirten FED başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günü, kurumun valık alımlarını azaltıp azaltmayacağını açıklaması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl