200 dolarlık BTC transferi için 500 bin dolar ödeyen şirket belli oldu

Geçtiğimiz günlerde sadece 200 dolarlık transfer için 500 bin dolarlık işlem ücreti ödeyen şirketin PayPal olmadığı ortaya çıktı. Bu tarihe geçen hatayı yaşan firmanın, USDP ve BUSD sabit coin'lerinin ihraççısı olan Paxos olduğu belirtildi. Paxos sözcüsü, parayı geri almak için madenciyle iletişime geçtiklerini bilgisini verdi.

bitcoin (48)

Kripto para hizmet sağlayıcısı Paxos şirketi, geçtiğimiz günlerde yaşanan tarihi hatanın altından çıktı. 10 Eylül günü 0.008 BTC için ödenen işlem ücretinin PayPal şirketi tarafından değil, Paxos tarafından ödendiği görüldü. Özellikle bazı medya organlarında bu şirketin PayPal olduğu belirtilmiş ancak ödeme devi olayı bir türlü doğrulamamıştı.

“Sadece kurumsal operasyonları etkiledi”

Konuyla ilgili konuşan Paxos şirketi sözcüsü, “Bu durum sadece kurumsal operasyonları etkiledi. Müşteri fonlarında herhangi bir sıkıntı yok. Bu fonlar tamamen güvendedir” dedi.

“Madenciyle iletişime geçtik”

Sözcü ayrıca bunun sistemde yaşanan bir hata kaynaklı olduğunu belirtip, parayı geri alabilmek için madenciyle irtibata geçtiklerini de söyledi.

Hatırlanacağı üzere işlemi gerçekleştiren madencilik havuzu F2Pool, 20 BTC’ye geçici de olsa koymuştu. Eğer bugün itibarıyla madenci, fonu talep etmezse F2Pool 20 BTC’yi Paxos’a geri gönderecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl