En büyük PEPE cüzdanı borsalara trilyonlarca token gönderdi

Nisan ayında piyasaya sürülen ve kısa sürede büyük bir yatırımcı kitlesine ulaşan ‘meme coin’ PEPE’nin arkasındaki ekibe ait bir cüzdandan trilyonlarca PEPE çıktı.

16 trilyon PEPE borsalara gönderildi

TSİ 23:34’te yapılan işlemde, daha önce hiçbir hareketlilik olmayan bir geliştirici cüzdanından 16 trilyon PEPE taşındı. Bunların 8.5 trilyonu kripto para borsası OKX’te satılırken diğerlerinin ise Binance ve Bybit gibi borsalara aktarıldığı belirtiliyor. Öte yandan ekip cüzdanında halen 10 trilyon PEPE bulunuyor.

Saat 23.34’te yapılan ilk işlem ile 16 trilyondan fazla PEPE, borsa cüzdanlarına gönderilmeye başlandı.

İşlemlerden önce imza sayısı düşürüldü

İşlemlerden önce cüzdandan transfer yapmak için gereken gerekli imza sayısının 5’ten 2’ye indirilmesi de dikkat çekti. Bilindiği üzere “multisig” olarak adlandırılan bu cüzdanlar, güvenliği artırmak amacıyla işlemleri onaylamak için birden fazla kişinin imzasını gerektiriyor.

PEPE arzının yüzde 7’sini kontrol ediyordu

Söz konusu cüzdan, borsa cüzdanları hariç tutulduğunda en büyük cüzdan konumundaydı ve toplam arzın yaklaşık yüzde 7’sini kontrol ediyordu.

Kısa sürede çift haneli düştü

Şüphe uyandıran işlemler ve borsalarda yapılan satışlar, PEPE’nin fiyatının çift haneli düşmesine yol açtı. Token, dakikalar içerisinde yüzde 13 oranında değer kaybına uğradı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl