Nicolas Maduro’nun iddiasına göre Petro’ya talep çok büyük

Nicolas Maduro, ülkenin resmi dijital para birimi Petro için 171 binden fazla onaylı satın alma emri alındığını açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkenin resmi dijital para birimi Petro için 171 binden fazla onaylı satın alma emri alındığını açıkladı.

Açıklamayı Twitter hesabından yapan Maduro, satın alma siparişlerinin yüzde 40.8’inin ABD Doları, yüzde 6.5’nin Euro, yüzde 18.4’ünün Ether ve yüzde 33.8’inin Bitcoin’le verildiğini iddia etti.

Ayrıca 3500’den fazla şirketin de Petro için teklif verdiği kaydedildi. Kalan 82 bin alıcı ise Venezuela merkezli haber grubu Telesur’a göre bireylerden oluşuyor.

Petro için satın alma emirlerini kimin verdiği ve hangi onay prosedürlerinin uygulandığına ilişkin bir bilgi verilmedi.

Gerçekten satın alındı mı?

Hükümetin tüm bu iddialarının yanıda Caracas Chronicles, herhangi bir potansiyel alıcıya henüz bir Petro dağıtılmadığına dikkat çekti.

Sahiden de NEM işlem defterini incelediğinizde Venezuela hükümetinin Petro adresinde hala 100 milyon adet Petro buounduğu görülüyor.

Maduro, geçtiğimiz hafta Petro’nun ön satışının ilk gününde 735 milyon dolar elde edildiğini öne sürmüştü. Ayrıca bu iddiayı destekleyecek bir kanıt yayınlanmadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl