Maduro açıkladı: Petro ilk ön satış gününde 735 milyon dolara ulaştı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ön satışının ilk gününde 735 milyon dolara ulaşıldığını açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ulusal televizyondan ve resmi Twitter hesabından ülkenin petrol destekli dijital para birimi Petro’nun ön satışının ilk gününde 735 milyon dolara ulaşıldığını açıkladı, ancak ortada bunu destekleyen bir kanıt yok.

Bununla birlikte Reuters ve Associated Press, ön satışta kimlerin yer aldığına dair hiçbir bilgi verilmediğini kaydetti.

Petro, Nisan ayında kripto para borsalarında

Salı günü başlatılan ön satışın önümüzdeki ay da süreceği bildirildi. Projenin resmi internet sitesine göre Petro, Nisan ayında da kripto para borsalarında yer alacak.

Resmi internet sitesine göre, Petro’yu satın almak ve ticaretini yapmak için yatırımcıların Venezuela hükümeti tarafından geliştirilen dijital Petro cüzdanını indirmeleri gerekiyor. Bu cüzdan, PTR’yi size aktarmak isteyen herhangi birine sağlayabileceğiniz bir adres üretecek.

Hedef 6 milyar dolar

Venezuela’nın para birimi Bolivar’ın sert çöküşü, hükümetin ekonomiyi kurtarmak için alternatif yollar aramasına yol açtı. Son 12 ayda Venezuela’da enflasyon yüzde 4115’e ulaşırken Bolivar da yüzde 96 değer kaybetti. Maduro, Petro satışıyla birlikte 6 milyar dolara ulaşmayı planlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl