Bir büyük banka daha Ripple’ın teknolojisini kullanmaya başlayacak

Güney Kore'nin en büyük birkaç bankasından biri olan Woori Bank, 2018'in ilk yarısında Ripple'ın teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Güney Kore’nin en büyük birkaç bankasından biri olan Woori Bank, Şubat ayının ilk haftasında özellikle yurt dışı para transferleri için Ripple‘in Blockchain teknolojisini test ediyordu.

Ripple üzerindeki testlerini neredeyse tamamlayan banka, 2018’in ilk yarısında Ripple’in Blockchain teknolojisini aktif bir şekilde kullanmayı planladığını açıkladı.

Bankanın bir yetkilisi, yaptığı açıklamada, “Ripple’ın XRP’sini kullanmayacağız, yalnızca xCurrent adındaki değişim platformunu kullanacağız. Ripple’ın teknolojisi, müşterilerimizin hızlı ve düşük ücretli para transferleri gerçekleştirmesini sağlayacak.” dedi.

Bankanın ilk aşamada XRP’yi kullanmayı da düşündüğü fakat düzenleyici organların dijital para birimlerine yönelik son tutumları nedeniyle bundan vazgeçildi.

Ripple’ın teknolojisiyle yapılacak olan yurt dışı para transferleri ilk olarak Japonya için kullanılacak. Alınan verime göre diğer pek çok ülkeler için de geçerli olması muhtemel.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl