İki pizzaya 10 bin Bitcoin ödeyen adam, Lightning Network’le iki pizza daha aldı

2010'da iki pizza almak için 10.000 Bitcoin veren adam olarak tarihe geçen Laszlo Hanyecz, şimdi Lightning Network'ü kullanarak iki pizza daha satın aldı.

Coin Telegraph’ta yer alan habere göre, 2010 yılında iki pizza almak için 10.000 Bitcoin veren adam olarak tarihe geçen Laszlo Hanyecz, şimdi Lightning Network’ü kullanarak iki pizza daha satın aldı.

Hanyecz, Bitcoin’le yaptığı ilk pizza alışverişini 22 Mayıs 2010’da gerçekleştirmişti. O tarihten beri 22 Mayıs, “Bitcoin Pizza Günü” olarak kutlandı. 10.000 BTC’nin bugünkü değeri yaklaşık olarak 95 milyon dolar (361 milyon TL) ediyor.

Hanyecz, bu sefer 62$ değerindeki iki pizza için yalnızca 0.00649 Bitcoin verdi.

Lightning Network’le ilk satın alım 20 Ocak’ta yapıldı

İkinci katmanlı ödeme protokolü olan Lightning Network’le fiziksel olarak yapılan ilk satın alım 20 Ocak’ta gerçekleşti. İşlemi yapan Reddit kullanıcısı, TorGuard tarafından sağlanan bir ödeme kanalı vasıtasıyla bir VPN Router satın aldı.

Lightning Network teknolojisi ile Bitcoin ağının ölçeklendirme probleminin giderilmesi planlanıyor. Henüz test aşamasında olan bu teknoloji, eğer başarıyla uygulanabilirse Bitcoin’le anında ve neredeyse 0 ücretle ödeme yapmayı mümkün kılabilecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl