Bitcoin ve kripto para borsası Poloniex resmen satıldı

ABD merkezli eşler arası ödeme teknolojileri şirketi Circle, kripto para borsası Poloniex'i satın aldığını resmen duyurdu.

Bu ayın başında yayınladığımız bir haberle dünyanın en büyük kripto para borsalarından Poloniex’in ABD merkezli eşler arası ödeme teknolojileri şirketi Circle tarafından satın alınabileceğini bildirmiştik.

Circle, bugün yaptığı açıklamayla Poloniex‘i satın aldığını resmen duyurdu.

Circle’ın resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda “Circle’ın lider kripto para borsası Poloniex’i satın alarak küresel finans için yeni bir vizyona olan bağlılığını genişlettiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.” denildi.

Bundan sonra neler olacak?

Açıklamada, ilk aşamada Circle’ın mevcut ürün ve platformu desteklemek için müşteri desteğini ele alacağı ve risk, uyumluluk ile teknik operasyonlarda ölçeklendirmeye gidileceği belirtildi.

Poloniex’in son zamanlarda müşteri desteğinin sınıfta kaldığı ve kullanıcıların açtığı destek mesajlarına haftalarca cevap alamadığı biliniyordu. Bunun yanı sıra kullanıcı yükünü kaldırma konusunda da sorunlar yaşanıyordu. Açıklamada özellikle bu konulara atıf yapılarak “Bir tüketici ürünü şirketi olarak, müşteri deneyiminin ürün deneyiminin temel bir unsuru olduğunun farkındayız. Poloniex ekibi ile birlikte ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve dayanıklılığa odaklanmayı umuyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan borsa üzerinde Dolar, Euro ve Sterlin ile işlem yapılabilmesi için çalışmaların başlatılacağı da kaydedildi.

Son olarak 2013 yılında kurulan ödeme teknolojileri şirketi Circle’ın en büyük yatırımcılarından birinin de Goldman Sachs olduğunu belirtmek gerekiyor. 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl