Poloniex’te hesaplar donduruldu, şikayetler büyüyor

Kripto para borsası Poloniex'in kullanıcıları, zorunlu yeni kimlik doğrulama prosedürlerini tamamlamalarının ardından hesapların dondurulduğu şikayetinde bulundular.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre kripto para borsası Poloniex‘in kullanıcıları, zorunlu yeni kimlik doğrulama prosedürlerini tamamlamalarının ardından hesapların dondurulduğu şikayetinde bulundular.

Hesap sahipleri, sosyal medya platformlarında kimliklerini doğruladıktan sonra işlem yapmaya devam edebileceklerine dair bildirim aldıklarını fakat daha önce aktif olan hesaplarının engellendiğini öne sürüyorlar.

Şikayetler, Poloniex’in kullanıcılara kimliklerini kendi hesaplarıyla ilişkilendirmelerini talep eden bir bildirimle aynı gün başladı.

Söz konusu bildirimde, “Bu sayfa hesabınızı doğrulamak için hangi bilgilerin gerekli olduğu konusunda açık talimatlar sunar. Bu bilgileri gönderdiğiniz anda hesabınızı doğrulamak ve işlemleri yeniden etkinleştirmek için gerekli adımları atacağız.” deniliyordu.

Dondurulmuş hesaplar, doğrulama işlemini gerçekleştiren birçok kullanıcıyı etkiliyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında Poloniex, Goldman Sachs destekli Circle tarafından 400 milyon dolara satın alınmıştı. Yayın sırasında Poloniex, dünyanın en büyük 25. kripto para borsası.

Poloniex, altın günlerinde, yani geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük borsası konumundaydı.

→ GİZLİLİK ODAKLI KRİPTO PARA VERGE SERBEST DÜŞÜŞTE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

 1. ali Cevapla

  Merhaba,
  Poloniex’in 25. sırada olduğu bilgisini hangi kaynaktan aldığınızı öğrenebilir miyim!
  exchangewar.info sitesinde şu an 15. sırada görünüyor.
  Teşekkürler.

  1. Burak Köse Cevapla

   Merhaba,

   CoinMarketCap verilerine göre 25. sırada bulunuyor. Hatta şu sıra 26’ya gerilemiş durumda. Şu link üzerinden kontrol edebilirsiniz: https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/