Poloniex ile ilgili akıl almaz iddia!

Dünyanın en çok kullanılan Bitcoin borsalarından biri olan Poloniex ile ilgili şikayetler her geçen gün artarak büyüyor. Son olarak tarafımıza ulaşan bir Türk Poloniex kullanıcısı, bu borsada yaşadığı problemi bizimle paylaştı. ’35 bin Dolar’lık coin’lerimin bulunduğu hesabım hacklendi’ “Poloniex kapanıyor mu, dünyanın en büyük Bitcoin borsasında neler oluyor?” başlıklı haberimize yorum gönderen “Mehmet” ismindeki kullanıcı şunları söylüyor: Ben de Alexander Levin isimli arkadaş gibi hacklenme vakası yaşadım bu Poloniex’te. Yaklaşık 35 bin dolarlık coinler vardı. 2FA kodum iptal edilip hesabım...

Dünyanın en çok kullanılan Bitcoin borsalarından biri olan Poloniex ile ilgili şikayetler her geçen gün artarak büyüyor.

Son olarak tarafımıza ulaşan bir Türk Poloniex kullanıcısı, bu borsada yaşadığı problemi bizimle paylaştı.

’35 bin Dolar’lık coin’lerimin bulunduğu hesabım hacklendi’

“Poloniex kapanıyor mu, dünyanın en büyük Bitcoin borsasında neler oluyor?” başlıklı haberimize yorum gönderen “Mehmet” ismindeki kullanıcı şunları söylüyor:

Ben de Alexander Levin isimli arkadaş gibi hacklenme vakası yaşadım bu Poloniex’te. Yaklaşık 35 bin dolarlık coinler vardı. 2FA kodum iptal edilip hesabım hacklendi, coinlerim çekilmeye çalışıldı. Ben olayları maile gelen bildirimlerden görebildim sadece. Hesabımı hemen dondurdum ve desteğe mesaj attım, 13 gün oldu hala dönüş yapılmadı. Benim düşünceme göre ya Poloniex hacklendi, bunu duyurmadı ya da üyelerinin coinlerini yüksek miktarda olanlardan başlayarak hortumluyor. Benim açıkçası umudum pek yok. Sizin de Poloniex’te coininiz varsa çekin ve kaçın bu borsadan. Çünkü kirli işler dönüyor. Hack saldırısı değil Poloniex çalışanlarının işi bu. Aksi olsa mesajlara cevap verirlerdi. 2 ay bekleyen var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. fırat Cevapla

  benimde coinlerim kayboldu hacklendi 2 faktörlü doğrulama seçeneği açık olduğu halde ve spport cevap vermiyor maillere hakkım helal değil….

 2. rıfat Cevapla

  Ne tesadütürki 3 gün önce hesabımı binance ye taşıdım. poloniex borsasinin b..kunu cikardilar

 3. Ufuk Onur EZGÜ Cevapla

  Arkadaşlar bugun 26.12.2017 de poloniex hesabım hacklendi.
  hesabımdaki 0,33btc yi ben sistemdeyken sistem beni dışarı attı ve 0,33btc ben herhangi bir yerden onay vermeden uçup gitti.
  Mail adresime onay maili geldi fakat onaya tıklamadığım halde 22.000tl hiç oldu.
  Mail adresimde poloniexten gelen mailde şu ip adresinden giriş yapıldı diyor.
  Yani poloniexte çok büyük bir güvenlik açığı var.Şu anda hesabıma erişimde sağlayamıyorum.2fa kodunu aktif etmişler ama benim girdiğim kodu geçersiz diyor.
  Bana bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmıdır?Ne yapmam gerekiyor?Sonuçta bu poloniexin açığından kaynaklanan bir durum.Lütfen yardımcı olun.
  Ufuk Ezgü
  0541 785 57 34