Polonya Merkez Bankası’nın anti-kripto para kampanyalarını fonladığı ortaya çıktı

Polonya Merkez Bankası'nın sosyal medya üzerinde anti-kripto para kampanyası yürüttüğü ve bu kampanyalar için 27 bin dolar tahsis ettiği ortaya çıktı.

CoinTelegraph‘ın Polonyalı haber portalı money.pl‘den aktardığına göre, Polonya Merkez Bankası’nın sosyal medya üzerinde anti-kripto para kampanyalarını, özellikle Polonyalı Youtuber Marcin Dubiel ve onun Aralık 2017’de “Tüm paramı nasıl kaybettim?” başlığıyla yayınlanan videoyu fonladığı ortaya çıktı.

Kraków’daki Polonya Merkez Bankası binası

Merkez bankası, kampanyalar için 27 bin dolar tahsis etti

Polonya Merkez Bankası tarafından yürütülen anti-kripto içeriğin üretilmesi için 91 bin zlotsi, yani 27 bin dolar tahsis edildiği bildirildi.

Ayrıca merkez bankasının anti-kripto para kampanyasının yalnızca Dubiel’in kanalında değil Planeta Faktow kanalındaki videolarda da gerçekleştirildiği kaydedildi. Bu arada Marcin Dubiel’in 900 bin abonesi bulunurken Planeta Faktow’un ise 1.5 milyon abonesi var.

8 Aralık 2017’de “Tüm paramı nasıl kaybettim?” başlığıyla yayınlanan Dubiel’in videosunda, genç bir adamın kripto paralara yaptığı yatırımlarla parasını kaybedişinin hikayesi anlatılıyor. Video, 500 bin kereden fazla izlendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl