Popüler NFT’lerle dikkat çeken OKEx DeFi Hub nedir, nasıl kullanılır?

NFT piyasası son dönemde yaşadığı büyüme ile birlikte, dikkatleri üzerine çekti ve kripto ekosisteminde birçok yeni NFT servisi görmeye başladık. Bu servislerden bir tanesi olan OKEx DeFi Hub, merkeziyetsiz finansın yanı sıra bir NFT pazar yerini de kullanıcılarının hizmetine sunuyor. OKEx, NFT satışları üzerinden komisyon alınmadığı bir sistem ile pazar yerini geliştirdi. Ayrıca, merkeziyetsiz finans özelinde farklı projeler ve token’ları ile birlikte entegre olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda, OKEx DeFi Hub platformununun adım adım kullanımını ve NFT pazar yerinin incelemesini yapacağız.

Popüler kripto para borsası OKEx, borsa ve DeFi Hub arasında kolay geçiş olabilmesi için web sayfasının ana menüsüne bir ekleme yapmış. Dolayısıyla, borsa hizmetleri ve DeFi Hub sekmesi arasında rahat bir geçiş mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Bağlantıya tıklayarak OKEx DeFi Hub’a ulaşabilirsiniz.

OKEx DeFi Hub nasıl kullanılır?

DeFi Hub sekmesine geçiş yaptığımızda, cüzdan eşlemesi yapmazsanız karşınıza bir demo sürümü çıkacaktır. Aave, Yearn Finance ve Sushiswap gibi popüler merkeziyetsiz finans uygulamalarını sekmede görüntüleyebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında yer alan cüzdan bağlama bölümüne tıklayarak OKEx, Metamask ya da Wallet Connect üzerinden dijital cüzdanınızı eşleştirebilirsiniz.

DeFi Hub, temel olarak, farklı blok zinciri ağlarını panel üzerinden bir araya getirmeyi ve çoklu varlık hizmeti sunmayı amaçlayan bir platformdur. Kullanıcılar, kolay bir arayüz sayesinde yatırımlarını rahatlıkla kontrol edebilir ve OKEx tarafından desteklenen 24 farklı DeFi protokolüne erişebilirler.

Platformda dikkat çeken kısımlardan bir tanesi de sağ yukarıdaki “gas fee” sekmesi. DeFi işlemlerinin bir kısmının hala Ethereum üzerinde yapılıyor olması, gas ücretlerinin mercek altına alınmasını gerektiriyor. OKEx DeFi Hub üzerinde merkeziyetsiz finans hizmetlerinden yararlanacak kullanıcılar, gas ücreti değişkenini sayfanın sağ üst kısmından takip edebilirler.

OKEx NFT pazar yeri

DeFi Hub paneli içerisinde yer alan NFT marketi sekmesine tıklayarak pazar yerine ulaşmanız mümkün. NFT pazar yeri içerisinde de 4 farklı sekme bulunuyor ve her bir sekme NFT teknolojisi göz önünde bulunarak hazırlanmış. Sekmelerin isimleri sırasıyla; pazar yeri, öncelikli ürünler, NFT’lerim ve ana sayfa olarak karşımıza çıkıyor.

Pazar yeri, platforma eklenen koleksiyonları rahatlıkla görüntüleyebileceğiniz bir şekilde inşa edilmiş. Ayrıca, geçtiğimiz dönemde popüler olan LOOT koleksiyonundan iki adet parçanın platformda satışta olduğunu belirtelim.

OKEx DeFi Hub üzerinde nasıl NFT basılır?

NFT’lerim bölümüne tıkladığımızda aşağıdaki sayfaya erişeceksiniz. Böylelikle, kendi NFT’nizi üretip pazar yerinde satışa sunabilirsiniz. Buna ek olarak, avatarınızı ve takma adınızı düzenleyebilirsiniz.

Mint NFT kutucuğuna tıklayarak, NFT basma işlemine başlıyorsunuz. Kutucuğa tıkladıktan sonra, karşınıza, yükleyeceğiniz NFT’nin bilgilerini girmeniz gereken bir sekme çıkıyor.

Sanat eserlerinizi, OKEx’in ağı olan OEC ya da Ethereum ağı üzerinde mint edebiliyorsunuz. Bu işlemi tamamlayabilmek için Web 3.0 cüzdanınızın onaylanması gerekiyor. Son onaylamaları gerçekleştirdikten sonra “owned” kutucuğuna tıklayarak bastığınız NFT’nizi görüntüleyebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl