Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Promodex fonlama süreci ile “Influencer Marketing 2.0” hayata geçiyor

Promodex sponsorluğunda

Blockchain tabanlı dünyanın ilk “Programatik Influencer (fenomen) Pazaryeri” Promodex platformunun fonlama süreci başladı. Bu kapsamda PROMO token’ının toplam arzının %12’sinin satılacağı fonlama süreci, farklı yatırımcı kitlelerine 5 aşamalı olarak gerçekleştirilirken bir taraftan da sürekli devam edecek olan airdrop kampanyaları ile ücretsiz token sahibi olunabilecek.

Airdrop’a katılım: https://linktr.ee/promodexio

Promodex: “Influencer Marketing” yeniden tanımlanıyor

Teknolojinin aldığı hızlı seyir ve dijitalleşmenin de etkisiyle özellikle son 5-6 yıldır sosyal medyada özgün, bilgi verici ve eğlenceli içerikler paylaşan ve paylaştıkları içerikler geniş kitleler tarafından beğeniyle takip edilen sosyal medya kullanıcıları ‘influencer’ olarak adlandırılmaya başlandı.

Yüksek aracı komisyonları, sürekli artan reklamveren rekabeti ve reklam dolandırıcılığı nedeniyle dijital reklamlardan yeterli verimi alamayan reklam verenler, influencer’ların kitleler üzerindeki etkisinin farkına vardı.

Bunun sonucunda, son dönemde reklam verenlerin her geçen gün artan şekilde influencer’larla yaptığı reklam çalışmaları dikkat çekmeye başladı. İstatistiklere göre influencer marketing olarak adlandırılan bu pazar her yıl ortalama %40 büyüme oranına sahip.

Pazar, ciddi oranda büyümesine karşın, sadece mega fenomenlerin pastadan pay aldığı bir alan olarak kaldı. Ancak aşağıdaki istatistik bize çok farklı bir şey söylüyor.

Takipçi sayısı büyüdükçe reklam maliyeti artıyor fakat tam tersine etki düzeyi azalıyor. Yani, reklam verenin çalıştığı sosyal medya influencer’ın takipçi sayısı arttıkça hem daha yüksek birim maliyet ödüyor hem de daha düşük oranlı bir etkileşim alıyor. Bu durumda bile maliyet-etki dengesi dikkate alındığında influencer marketing halen dünyanın en etkili reklam metodu olarak öne çıkıyor.

Dolayısıyla, toplam 1 milyon takipçisi olan 10 medium influencer, 1 milyon takipçiye sahip 1 mega influencer’dan hem daha etkili hem de daha ucuz oluyor. Öyleyse, reklam verenler neden daha avantajlı olanı tercih etmiyor dersiniz? Cevabı çok basit. Çünkü bu süreci yönetebilecek herhangi bir altyapı yada model yok.

Üstelik, mikro ve nano influencer’ları tespit etmek de çok zor. Mikro ve nano influencer’ları tespit etmeniz halinde bile bu süreci yönetmek için birçok eleman çalıştırmak gerekir. Bu nedenle reklam verenler, daha yüksek etkileşim alabilecekleri birçok nano, mikro ve medium influencer’larla çalışmak yerine, sınırlı sayıda mega influencer ile çalışmaya mecbur kalıyor.

Son birkaç yılda tüm dünyada influencer’larla reklam verenleri bir araya getiren influencer pazar yeri platformları ortaya çıkmaya başladı bile. Üyelik ücretleri ve manuel kampanya yönetimi ile çalışan bu yapılar, influencer marketingi otomatize edecek programatik bir yapıya yada modele sahip değiller.

Influencer marketing tarafındaki bu durum, 2000’lerin başında henüz programatik yapıya geçiş sağlamamış dijital reklam piyasasına benzetilebilir. O dönemde de her bir dijital mecrada ayrı ayrı reklam alımı yapılması gerekmekteydi. Programatik ile satın alma süreci hızlı ve otomatik hale gelirken, gelişmiş hedefleme ile çok daha etkili ve verimli hale geldi.

Influencer marketing tarafında ise, influencer bulma ve kampanya yönetimi özelliklerine sahip olan platformlar olsa dahi, aynı ayda bir çok influencer ile programatik kampanya yapılabilecek bir altyapı yok. İşte bu noktada Promodex ile dünyanın ilk “Programatik İnfluencer Pazaryeri” hayata geçiyor.

Dünyanın ilk, blockchain tabanlı influencer pazar yeri olan Promodex, sadece reklam verenlerin influencer’lara erişip programatik olarak kampanya yapmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda her seviyede influencer’ın da bu pazardan pay almasını ve düzenli gelir elde etmesini sağlıyor.

Promodex: Temel fonksiyonlar

Promodex platformu temel olarak 3 fonksiyona dayanıyor:

  • Programatik kampanyaProgramatik Influencer marketing kampanyası
    Programatik airdrop kampanyası
    Programatik bounty kampanyası
  • Programatik IDO launchpad
  • Merkeziyetsiz bütçe emaneti

Fonlama süreci başlayan ve Seed Fund (Tohum Yatırım) aşamasının “hard cap”ini tamamlayan Promodex’in 15 Kasım 2021, Türkiye saati ile 23.59 itibariyle “Seed Fund” aşaması sona eriyor. Katılma talebinde bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Seed Fund katılım talep formu: https://forms.gle/x8YKCZSR5QTtiXx67

Promodex hızlı erişim linki: https://linktr.ee/promodexio

Global Telegram kanalı: https://telegram.me/promodexio_global

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğabilecek riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl