Putin yeşil ışık yaktı, Bitcoin yükseldi

Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelenskiy'nin "Görüşmelere başlayalım" çağırısına Rusya devlet başkanı Putin'den yeşil ışık gelmesi, Bitcoin fiyatını 39 bin doların üzerine taşıdı. En büyük kripto para, Rusya'dan gelen olumlu mesajlar sonrası 39 bin 500 doların da üzerine çıktı.

Vladimir Putin’in, Rusya’nın Ukrayna ile üst düzey müzakereler yürütmeye hazır olduğunu söylemesi Bitcoin fiyatında artış yaşanmasını sağladı.

Çin devlet başkanı Şi Cinping ile Ukrayna meselesini telefonda görüşen Putin, Şi Cinping’in masaya oturma konusundaki talebine sıcak baktığını söyledi. Çin başkanının bu talebinden yaklaşık 1 saat önce de Ukrayna başkanı Zelensky, Putin’i görüşmelere başlamaya çağırmıştı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da, Ukrayna başkanı Zelensky’in müzakere çağrısına, “Minsk şehrine heyet göndermeye hazırız” diyerek cevap vermişti.

Bitcoin 39 bin 500’ü geçti

Putin’in görüşmelere hazır olduğu konusundaki açıklaması Çin medyası tarafından da “son dakika” olarak verilirken, savaşın sona ereceği düşüncesiyle kripto para piyasasında da yükselişler yaşandı. Putin’in açıklaması öncesi 39 bin doların altında olan en büyük kripto para, açıklamanın ardından 39 bin 500 doları da geçti.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 39 bin 400 dolar civarında seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl