QCP: Bitcoin mart sonuda rahatlıkla zirve yapabilir

En önemli kripto para yatırım şirketlerinden biri olan QCP Capital, Bitcoin'in mart ayı sonunda yeni zirvesini "rahatlıkla" aşma imkanı olduğunu belirtti. Şirket bu gidişata sebep olarak ise vadeli işlemlerdeki alımları ve ETF'lere olan ilgideki artışı gösterdi.

2017’de kurulan ve Singapur merkezli bir kripto yatırım yönetim şirketi olan QCP Capital son raporunda, Bitcoin‘deki yükselişleri değerlendirdi. En büyük kripto paranın ilerleyişinde ETF’lere olan ilginin rolünün büyük olduğunu belirten şirket, ses getirecek bir de tahmin yaptı.

“Günde 10-13 bin BTC alınıyor”

Şirketin değerlendirmesinde ETF’lere olan büyük ilgiye vurgu yapıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin yaklaşık 2 yıl sonra 50 bin seviyesini aştı. Bunun en büyük sebebi spot ETF’lere gelen, günlük 500-650 milyon dolarlık yatırımlardı. Bu da günde 10-13 bin arasında bir BTC alımına tekabül ediyor. Bu yatırımların devamını bekliyoruz. Ayrıca Fidelity’nin ‘Hepsi Bir Arada’ ETF’ine %1 ilâ %3’lük oranda BTC katması da bu varlık sınıfını ana akım yatırımcıların önüne getirecektir”

“60-80 bin dolar için opsiyon alımları var”

Raporda ayrıca vadeli işlem piyasasında yapılan alımlara da değinildi ve “Bitcoin’de yükseliş yönlü çok ciddi opsiyon alımları mevcut. Sadece bu hafta, vadesi nisandan aralıka kadar giden süreçteki 60-80 bin dolar fiyatlı sözleşmeşler için 10 milyon dolara yakın değerde prim ödemesi yapıldı” denildi.

QCP değerlendirme notunu ise “Tüm bunlara baktığımızda Bitcoin’in mart ayı sonunda rahatlıkla zirve yapabileceğini görüyouz” diyerek bitirdi.

Raporda ayrıca, düzenli alım yapan müşterilerde haziran ayı sonundan bu yana alım yapan grubun, Bitcoin’i 45 bin dolar altında alabildiği ifade edildi ve “Spot fiyat 60 bin doların altında kaldığı sürece ortalama da 45 binin altında kalacaktır” denildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl