Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Qtum, Çin’de Amazon’un bulut bilişim devi ile resmi ortaklık kurdu

Halka açık Blockchain platformu Qtum, Amazon'un lider bulut bilişim devi olan AWS'nin Çin bölümü ile resmi ortaklık kurdu.

Amazon Web Services’ın (AWS) Çin bölümü, halka açık Blockchain projesi Qtum ile ortaklık yapıyor.

AWS Çin’in iş geliştirme müdürü olan Simon Wang, şirketinin Qtum platformuyla ortaklık kurduğunu CoinDesk’e doğruladı.

Wang, “Qtum, artık bir AWS teknoloji ortağı ve ortak ağı üyelerinden biri.” dedi.

Qtum’un teknoloji şefi Mike Palencia ise, “İş birliği kapsamında Qtum ile AWS, müşterilerden en çok talep gören kullanım durumları hakkında geri bildirim almak ve çok fazla yazılım geliştirme kaynağına sahip olmayan müşterilere rehberlik etmek için birlikte çalışacak.” şeklinde konuştu.

Bu ortaklık, bazı kurumsal müşterilerin ihtiyaç duyduğu yardım elini uzatabilir, çünkü birçoğu ölçekleme zorluklarından ötürü Blockchain vaatlerini yerine getirmekte zorluk yaşıyor.

Öte yandan ortaklık, Amazon’un Blockchain tabanlı bulut bilişim alanında bir pazar lideri olarak konumunu daha da güçlendireceğinin ispatı olabilir. Ama Amazon bu yolda yalnız değil. Google da yeni başlayanların Blockchain oyununa girmelerine yardımcı olacak bir geliştirici araç seti yaratarak kendi Blockchain bulut sistemi üzerinde çalışıyor.

Dün gün içinde 3.6 dolardan işlem gören Qtum, haberle birlikte 4 doları aştı. Dijital para şu sıralarda 3.98 dolardan el değiştiriyor.

Bu arada Amazon Web Services, 2017 yılında 17.5 milyar dolar gelir elde ettiğini bildirmişti.

→ KRİPTO PARA BORSASI BINANCE DOLANDIRICILIK ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl