Ünlü yönetmen Tarantino’dan Pulp Fiction NFT koleksiyonu geliyor

ABD'li ünlü yönetmen Quentin Tarantino, NFT.NYC organizasyonunda Pulp Fiction filmiyle alakalı 7 parçadan oluşan bir NFT koleksiyonu yaratacağını açıkladı. NFT'ler arasında, daha önce hiç görülmemiş yönetmen yorumları ve el yazısıyla olan senaryo bölümleri yer alacak.

Son aylardaki NFT çılgınlığına ABD’li ünlü film yönetmeni Quentin Tarantino da katıldı. Tarantino, NFT.NYC etkinliğinde, 1994 yapımı ünlü sinema filmi Pulp Fiction’ın 7 parçadan oluşan NFT koleksiyonunu çıkaracağını açıkladı.

“El yazısı senaryoyu kimseyle paylaşmadım”

Gösterime girdiği yıl 214 milyon dolarlık gişe hasılatı elde eden film en iyi senaryo Oscar ödülüne layık görülürken, konuyla ilgili konuşan Tarantino, “Pulp Fiction’dan bu özel sahneleri hayranlara sunmaktan heyecan duyuyorum. Pulp Fiction’ın el yazısıyla olan senaryosu var bende. Bunu hayatımda kimseyle paylaşmamıştım. ” dedi.

“Bu fikirle bize Tarantino geldi”

Koleksiyonun yer alacağı ve hem yaratıcının hem de NFT sahibinin gizlice eserini satabilmesine ya da kiralayabilmesine olanak tanıyan Secret Network blok zincirinin kurucu ortağı olan Guy Zyskind de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Secret NFT’lerindeki tüm amaç, benim bir şeyi özel olarak biriyle paylaşabilmem ve o kişinin de onu alabilmesi. ‘Burada gerçekten ikonik olan nedir? Bu kültürün önemi açısından insanların kalbine, hayranlarına dokunan nedir?’ diye düşündüğümüz bir anda, Tarantino bu fikirle bize geldi. Diğer NFT’lerde olduğu gibi sanatçılar, eserlerini tüm dünyaya açmak zorunda kalmıyorlar. İstediklerine gösterebilir, istediklerine de göstermezler.”

Bilindiği gibi Secret Network’te, NFT’nin sahibi olan kişi varlığını diğer kullanıcılara göstermek zorunda kalmıyor ya da sadeec seçtiği kişilerin eserlerini görmesini sağlayabiliyor.

Zyskind’e göre ayrıca NFT’lerdeki bu gizlilik özelliği ve kullanıcı kontrolü, adeta bir “oyun değiştirici” konumunda:

“NFT’ler, bu 10 yılda çıkmış olan en sarsıcı teknoloji olabilirler. Sanat topluluğu inovasyona açık ve medya da teknolojinin tüm kullanım alanlarını araştırıyor. Artık Secret Network ile birlikte gizliliğe erişim kontrolümüz bulunuyor. Bu da yepyeni kullanım alanları ortaya çıkaracaktır”

Pulp Fiction NFT koleksiyonu OpenSea üzerinde açık artırmaya çıkarılacak ancak konuyla ilgili resmi tarih henüz açıklanmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl